Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Krompašania sú stále poslední, ale vyhrávajú

Smižany len o bod. Po víťazstve v spišskom derby sa Krompašania dotiahli na svojich tabuľkových susedov. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 12. apr 2012 o 00:00

Zo štvrtoligových zástupcov Spiša sú na tom aktuálne najhoršie Krompašania. Uzatvárajú tabuľku, ale po dvoch víťazstvách sa otáča všetko k lepšiemu.KROMPACHY. Kto videl hrať Krompašanov v jesennej časti, len ťažko pochopí, prečo toto mužstvo je na chvoste tabuľky. Dlhé roky patrili medzi popredné mužstvá danej súťaže a teraz takýto zlom.

Zo spišských klubov mali práve Krompachy najťažší vstup do jarnej časti, keď väčšinu stretnutí odohrali vonku. Prvou iskierkou nádeje bolo víťazstvo 1:0 v Kráľovskom Chlmci. Na veľkonočnú nedeľu v derby hostili Smižany.

„Konečne sa priklonilo k nám aj športové šťastie. Veď v Kráľovskom Chlmci sme strelili rozhodujúci gól v 90. minúte. Koľko sme my mali v jeseni takýchto nešťastných zápasov, keď sme zbytočne prichádzali o body. Podarilo sa nám zvíťaziť v dôležitom súboji so Smižanmi, ktoré boli nesmierne húževnatým a kvalitným súperom. Zlomili sme ich až v druhom polčase,“ skonštatoval predseda krompašského futbalu František Jochman.

Každé víťazstvo má pre Krompašanov nesmiernu cenu. Dva plné bodové zisky hneď vylepšili náladu v hráčskom, ale aj funkcionárskom prostredí.

„Je tu nový výbor, nový tréner aj hráči. Nadšenie a dobrá atmosféra tu je, len to treba teraz potvrdiť. Čakajú nás dvaja súperi, ktorí taktiež hrajú o záchranu. Už najbližšie hráme vonku so Štítnikom, potom hostíme doma Rožňavu. Budú to dve nesmierne dôležité kolá,“ zdôraznil predseda klubu František Jochman.

Túžba po víťazstve

Rozbehnuté Smižany pribrzdili v ich rozlete Krompašania. Konečný výsledok 3:1 jasne hovorí v prospech domácich, ale dlho to vyzeralo, že hostia môžu aj bodovať.

„V tomto derby stretnutí boli domáci lepší. Škoda, že v nedeľu bolo zlé počasie a na tento zápas prišlo o niečo menej divákov. Futbal to nebol zlý. Na domácich bolo vidieť, že bojujú o záchranu a už si doma nemôžu dovoliť žiadne zaváhanie. Ich väčšia túžba po víťazstve rozhodla,“ opísal spišské derby kanonier Smižian Richard Klubert.

Krompašania sú stále na poslednom mieste, ale už s rovnakým počtom bodov ako predposledné Spišské Vlachy. Len o bod sú na tom lepšie Štítnik a Smižany.

Súvisiace články