Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Krompašania brali z Rudnian všetky body

Za tri góly tri body. Hostia sa lepšie vysporiadali s náročným terénom. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 15. máj 2016 o 22:00

Na ťažkom teréne lepšie zahrali hostia. Domácich zlomil gól do šatne.

RUDŇANY. V 4. lige Juh v 26. kole pútalo pozornosť odveké derby Rudňany – Krompachy. Po daždivej sobote bolo otázne, či sa v nedeľu bude v baníckej obci vôbec hrať.

Hostia lepší

„Napoludnie stála na ihrisku voda. Ešte večer pôjdem skontrolovať situáciu,“ povedal ešte v sobotu podvečer šéf rudnianskeho futbalu Rastislav Neuvirth.

V nedeľu sa hral predzápas žiakov a mláky boli na rudnianskom ihrisku len v časti pod tribúnou. Hracia plocha bola na derby spôsobilá.

„V prvom polčase sme dominovali na ihrisku. Boli sme lepším mužstvom. Na ťažkom teréne sme mali lepší štart na loptu a dobre sme kombinovali. Vyšli nám výborne gólové akcie. Podľa mňa sa o všetkom rozhodlo v prvom polčase. Húževnatí domáci v druhom polčase ešte chceli urobiť niečo s výsledkom, ale nakoniec sme o tie dva góly naozaj boli lepší,“ povedal tréner Krompách Ľuboš Ontko.

Uznal kvalitu súpera

Derby sa nieslo v priateľskom duchu. Oba tímy už majú štvrtoligovú príslušnosť do ďalšej sezóny istú. Hlavne hostia chceli potešiť početnú enklávu verných fanúšikov.

Od prvej minúty Krompašania vybehli na svojho súpera a bolo len otázkou času, kedy svoju prevahu pretavia do gólovej podoby. Po polčase viedli 2:0 a nakoniec súboj dvoch veľkých priateľov skončil 3:1 pre Krompachy.

„Krompašania mali prevahu. Dôraz v osobných súbojoch slávil z ich strany úspech. Na spišské derby mal hlavne prvý polčas dobrú úroveň. Dosť nás zlomil gól „do šatne“ v posledných sekundách. Znova na začiatku druhej časti hry sme inkasovali tretí gól. Treba uznať, že vyhral lepší a zaslúžene,“ objektívne opísal dianie v spišskom derby tréner Rudnian Pavol Kubus.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.