Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Krok Cassovie k šestke

Sportnet|Publikované 10. dec 2006 o 23:00

Košické celky sa v 13. kole basketbalovej extraligy žien vytiahli, Viktroria PČSP po výhre nad silnou Nitrou poskočila opäť na štvrtú priečku a cennú

výhru si priniesla z Banskej Bystrice Cassovia, ktorá tak urobila dôležitý krok smerom k prvej šestke. K cero V.O.D.S. nemalo s nováčikom z Levíc zľutovanie a takisrto ani Ružomberok s Popradom. Zostávajúci výsledok: Slovan - Myjava 52:65. Program 14. kola (sobota): Cassovia - Viktoria PČSP, Slovan - K Cero V.O.D.S., Myjava - Poprad, Ružomberok - B. Bystrica, Nitra - Levice.

Viktoria PČSP - Nitra 69:56 (22:12, 35:27, 47:41)

Košičanky viedli po celý zápas, v 9. minúte 22:10. Súperky stiahli na 43:39, ale domáce ich nápor rýchlo zastavili. V poslednej štvrtine si už opäť udržiavali dvojciferný náskok a nepripustili záverečnú drámu.(špa)

Viktoria PČSP: Zentková 20, Mokošová 14, Gatialová 13, Pindrochová 12, Kandráčová 4 (Kovaľová 6, Kažimírová 0). Najviac bodov Nitry: B. Fabianová 20, Kubátová 13, Valachová 9. TH: 35/22 - 20/12, fauly: 16 - 26, trojky: 1 - 3, rozhodovali: Rabučin, Kaniš, 150 divákov.

Poprad - Ružomberok 43:101 (9:32, 24:58, 33:84)

Poprad - Favorit začal pod Tatrami suverénne a už na konci 4. minúty vyhrával 0:12. Domáce dievčatá začali príliš zakríknuto a až za tohto nepriaznivého stavu zaznamenali prvý kôš z ruky Tetemondovej. Aj v ďalších troch štvrtinách mal jasnú prevahu minuloročný vicemajster, ktorý neustále zvyšoval svoj náskok a v poslednej minúte predsa len dosiahol i stý bod.

ŽBK: Tetemondová 16/2, Gandžalová 4, Kloudová 4, Krasnočková 3, Hamaliarová 0 (Kalafutová 7, Kuklová 4, Maščeniková 3, Hajduková 1, Matajová 1, Chabadová 0). Najviac bodov Ružomberka: Williams 21/3, Ivančevič 19, Nero 15, TH: 23/14 - 25/17, fauly: 20 - 21, trojky: 3 - 8, rozhodovali: T. Lukáč, Luxová, 400 divákov. (riso)

Levice - K Cero V.O.D.S. 41:116 (9:28, 16:55, 27:82)

Favorizované hosťujúce družstvo si bez problémov podarilo s domácami hráčkami. Aktívna a celopološná obrana Košičaniek, ktoré poľahky dosahovali body, slávila uspech. Stovka padla v 36. min za stavu 36:101.(sita)

Najviac bodov: Kováčiková 11, Markiová 8, Štenková 7 - Ružičková 20, Jurčenková 19, Číkošová 16. TH: 7/4 - 13/9, fauly: 17 - 14, trojky: 3 - 9, rozhodovali: Cetl a Tomašovič, 100 divákov.

B. Bystrica - Cassovia 58:67 (16:13, 37:31, 50:49)

Do polčasu viedli domáce, ale v druhom polčase rozhodla skúsenosť hráčiek Škvarekovej a Grešnerovej, ktorých výkon dopomohol Cassovii k víťazstvu.(sita)

Najviac bodov: Šimová 18, Chlebovcová 12, Pěčová 11 - Grešnerová 16, Škvareková 16, Minčíková 11. TH: 13/9 - 19/12, fauly: 23 - 18, trojky: 5 - 3, rozhodovali: Kukelčík a Mlynarčík, 250 divákov.