Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Kríza v Barcelone vrcholí, fanúšikovia vinia prezidenta a trénera

TASR|Publikované 16. dec 2002 o 11:22

Madrid 16. decembra (TASR) - Slávny španielsky futbalový klub FC Barcelona prežíva v tomto ročníku Primery division jednu z najväčších kríz vo svojej ...

Madrid 16. decembra (TASR) - Slávny španielsky futbalový klub FC Barcelona prežíva v tomto ročníku Primery division jednu z najväčších kríz vo svojej 103-ročnej histórii. Trpezlivosť dochádza najmä fanúšikom, ktorí za nelichotivé výsledky vinia prezidenta Joana Gasparta a holandského trénera Louisa Van Gaala.

V nedeľu prehral katalánsky gigant na domácom Nou Campe s FC Sevilla hladko 0:3 a v tabuľke klesol už na trináste miesto s hrozivou 16-bodovou stratou na vedúci San Sebastian. Takéto postavenie neospravedlnia ani výborné výkony v Lige majstrov, kde na jeseň dokázala Barcelona zvíťaziť vo všetkých zápasoch. Podľa pondelkového vydania športového denníka Mundo Deportivo si až 69 percent fanúšikov Barcelony želá odchod trénera Van Gaala. Ešte horšie je na tom prezident Gaspart, ktorého odchodu by sa potešilo 73 percent priaznivcov. Prezident však odstúpiť nemieni a zatiaľ drží aj Van Gaala.

"Zvíťazil som vo voľbách demokratickým spôsobom a odídem iba vtedy, ak to bude v súlade so stanovami klubu," uviedol Gaspart po zápase s FC Sevilla, keď na neho čakala skupina rozvášnených fanúšikov. Proti Gaspartovi už vznikla opozičná skupina na pôde Barcelony, vedená bratmi Ivanom a Oscarom Carrillovými.

Súvisiace články