Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Kríza Realu pokračuje, láme negatívne rekordy

TASR|17. máj 2004 o 10:11

Madrid 17. mája (TASR) - Španielsky futbalový veľkoklub Real Madrid predĺžil v nedeľu svoju mimoriadne neúspešnú sériu. Na pôde posledného celku Primera ...

Madrid 17. mája (TASR) - Španielsky futbalový veľkoklub Real Madrid predĺžil v nedeľu svoju mimoriadne neúspešnú sériu. Na pôde posledného celku Primera division Real Murcia prehral 1:2 a prvýkrát v 102. ročnej histórii klubu nezískal ani bod v štyroch ligových zápasoch po sebe. Navyše prišiel o vylúčeného Beckhama a v tabuľke klesol na tretie miesto za FC Barcelona, ktoré mu nezaručuje priamy postup do hlavnej fázy Ligy majstrov.

Športový riaditeľ Realu Madrid Jorge Valdano sa ospravedlnil fanúšikom klubu a sľúbil, že urobí všetko, aby sa situácia obrátila k lepšiemu. "Je veľmi ťažké nájsť vysvetlenie toho, čo sa stalo v priebehu posledných dvoch mesiacov. Fanúšikov môžem iba požiadať o odpustenie a sľúbiť im, že všetko zanalyzujeme," odkázal priaznivcom Realu bývalý argentínsky reprezentant.

Psychika hráčov je značne narušená, čo dokumentovalo aj vylúčenie Davida Beckhama v 36. minúte po konflikte s asistentom rozhodcu. "Biely balet" dohrával už štvrtý zápas z posledných piatich s desiatimi hráčmi. "Mužstvo je nekoordinované a psychicky poškodené. Opäť sme dohrávali s desiatimi, čo iba zvýšilo frustráciu hráčov," vysvetlil Valdano. Po prehre v Murcii klesol Real na tretie miesto, ktoré mu nezaručuje účasť v hlavnej fáze Ligy majstrov. Prípadné predkolo tejto súťaže mu skomplikuje letný plán, v ktorom mal absolvovať ázijské turné. "Môžeme hrať prípravné stretnutia aj v Európe a bolo by to finančne výhodnejšie ako cestovať do Ázie. Real tam však má množstvo fanúšikov, ktorí môžu jeho hráčov vidieť naživo iba raz v roku," vysvetlil Valdano, ktorý pripomenul aj ďalší negatívny vplyv účasti v predkole LM: "Určite by to bolo nepríjemné. Hráči by mali kratšie dovolenky, menej času na oddych, čo by bol ďalší problém pred novou sezónou."

Zápas v Murcii bol možno posledným kapitána anglickej reprezentácie Davida Beckhama v drese "pusiniek", keďže v poslednom kole so San Sebastianom bude kvôli trestu chýbať. Už dlhšie sa špekuluje o jeho návrate do Anglicka. Podporuje ho v tom aj manželka Victoria, ktorá sa s deťmi odmieta usadiť v Madride. Na stole má ponuku ruského miliardára a majiteľa Chelsey Londýn Romana Abramoviča. Za štvoricu Beckham, Ronaldo, Luis Figo a Roberto Carlos je údajne ochotný zaplatiť 200 miliónov eúr.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
20:00
Liga majstrov - Kvalifikácia
HB Torshavn vs. IC Escaldes
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Česko vs. Anglicko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Chorvátsko vs. Škótsko
Kurzy prináša