Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Krivačevičová: Netuším, čo sa stalo

Tijana Krivačevičová. S 12 bodmi bola najlepšia strelkyňa Good Angels. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 16. jan 2014 o 00:00

Takmer štyritisíc divákov v Steel Aréne si zaslúži absolutórium. Košické basketbalistky hnali až do samého záveru.

Ale tie sa v útoku hľadali od začiatku až do konca. Proti Kayseri dali Good Angels chudobných 42 bodov. Turecký klub vyhral 53:42 a v žlto-modrom tábore majú nad čím premýšľať.

KOŠICE. Taký biedny výkon v útoku sme tu zo strany košických basketbalistiek nevideli strašne dlho. Kayseri Kaski spor vyhral v Steel Aréne celkom zaslúžene. Euroligový nováčik tak oplatil Košičankám prehru z úvodného stretnutia v sezóne.

„Bol to veľmi ťažký zápas. V útoku sme síce nehrali dobre, ale tento zápas nám vyhrala obrana,“ uviedla kapitánka Kayseri Lara Sandersová.

Tijana Krivačevičová bola s dvanástimi bodmi najlepšou strelkyňou domáceho tímu. Po prehratom stretnutí sa jej hovorilo veľmi ťažko.

„Hrali sme veľmi zle. Neviem, prečo. Basketbal pritom hrať vieme. Netuším, čo sa stalo,“ povedala Tijana, ktorá sa pristavila aj pri konečnom rezultáte 42:53.

Oba tímy spolu neprekročili 100–bodovú hranicu. „Nevedeli sme sa nájsť. Nevedeli sme sa dostať do rytmu. Nevedeli sme sa presadiť ani v obrane, ani v útoku. Neviem, čo k tomu povedať.“

Hráčky tureckého klubu dali 53 bodov. Americké trio Wrightová, Littleová a Sandersová z toho 43 bodov. Aj takáto skromnučká produktivita stačila na víťazstvo.

„Dať 53 bodov je veľmi málo. Z oboch strán to v ofenzíve nebolo dobré. Ale v istých kľúčových momentoch sme boli predsa len lepšie,“ podotkla Lara Sandersová.

Tréner Kayseri Ayhan Avci musel byť po zápase spokojný minimálne s výsledkom. „Posledné dva zápasy v Turecku v lige aj v pohári sme prehrali. A to bol pre nás šok. Toto víťazstvo sme potrebovali. V Eurolige sme nováčikom, o to viac si túto výhru ceníme. Ani my, ani súper nehral v útoku dobre, ale ja som rád, že v obrane sme boli lepším tímom. Týmto výsledkom sme si pomohli. V Eurolige sa síce ako nováčik učíme, ale naším cieľom je postúpiť do Final eight.“

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články