Streda, 21. apríla, 2021Meniny má Ervín

Krivačevičová dala v Győri za 24 minút 24 bodov

Dnes v Steel Aréne. Košičanky sa stretnú s maďarským Šopronom. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|1. feb 2014 o 00:00

Basketbalistky Good Angels Košice v stretnutí Stredoeurópskej ligy privítajú maďarský Šopron.

Basketbalistky Good Angels Košice euroligový súboj v A–skupine v Győri zvládli. V Maďarsku vyhrali 67:60 a v prestížnej súťaži tak majú na konte štyri víťazstvá a tri prehry. Výrazný podiel na úspešnom vystúpení mala pivotka Tijana Krivačevičová. Hoci nastúpila po zranení kolena a nebola ani v základnej zostave, nastrieľala 24 bodov. Žlto–modré sa dnes o 18. hodine predstavia v Steel Aréne. V stretnutí Stredoeurópskej ligy privítajú maďarský Šopron.

KOŠICE. Dva body z Győru potrebovali košické basketbalistky ako soľ. Euroligové víťazstvo sa nerodilo ľahko.

Náš majster nastúpil bez zranenej Piersonovej, Krivačevičová nakoniec musela hrať, hoci predtým stála kvôli zranenému kolenu.

„V druhej minúte Laklóthová narazila kolenom o koleno Janoščíkovej, Beáte jej ho prelomilo. Takže skončila veľmi rýchlo a teraz čakáme na výsledky vyšetrenia. Chceli sme šetriť Krivačevičovú, ale musela hrať. Odohrala 24 minút a dala v nich 24 bodov. Ak by s nami nebola, uspejeme len ťažko,“ priznal generálny manažér basketbalistiek Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

Piersonová už možno hrať nebude

Trénerom Kováčikovi a Jankovičovi chýbala i vo štvrtok americká pivotka Piersonová.

„Nevyzerá to tak, že Piersonová ešte bude v tejto sezóne hrať. Kolenný väz má veľmi poškodený. Čaká na názor lekárov z New Yorku. Posielala do Ameriky výsledky magnetickej rezonancie. Za normálnych okolností by mala ísť na operáciu, ale na 3 – 4 mesiace by vypadla. Teoreticky by hrať mohla, ale ak jej nevydrží poškodený väz, tak vypadne na 7 – 8 mesiacov. No je tu aj alternatíva, že to s hraním riskne, tak uvidíme.“

Potrebujú ešte jednu výhru

Košičanky sa stále nevzdávajú nádeje, že play-off začnú v Eurolige doma.

„Počty sú komplikované. Nám na výhodu domáceho prostredia v play-off môže stačiť aj päť víťazstiev. Tímom z ostatných skupín odrátajú výsledky s posledným tímom, nám nie, keďže nás je skupine iba šesť. Práve preto sme tak potrebovali výhru v Győri. Ak uspejeme z posledných troch stretnutí v jednom a budeme mať pozitívne skóre, je tu šanca mať v play-off výhodu domáceho prostredia. Bude to otvorené až do posledného vystúpenia v skupine v Bourges,“ hovorí generálny manažér Good Angels.

Dnes možno len so šesticou hráčok

Dnes sa tím Good Angels vracia do Steel Arény. Tentoraz nie kvôli Eurolige, ale kvôli zápasu Stredoeurópskej ligy. Líder tejto súťaže privíta o 18. hodine v poslednom kole základnej časti MEL Šopron. A práve tento maďarský tím je zatiaľ jediným súperom, ktorý dokázal Košičanky zdolať. Žlto–modré mu teda majú čo oplácať.

„Chceli sme si zahrať v Steel Aréne zápas aj pre divákov. Problém je, že nás možno nastúpi šesť. Potrebujeme šetriť Krivačevičovú, pod košom ostala už len Hruščáková. Zietaraová hrá kvôli boľavej nohe s liekmi a injekciami. Proti nám bude euroligový tím, ktorý má o čo hrať. Ak Šopron uspeje, tak skončí v MEL–ke na druhom alebo treťom mieste a vyhne sa nám vo Final Four v semifinále. Som veľmi milo prekvapený, aký záujem bol o tento zápas. Teší nás to. Aj touto cestou by som chcel pozvať divákov do hľadiska. Lístky budú v predaji aj pred stretnutím,“ dodal Jendrichovský.
Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články