Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

KRITICKÝ OKAMIH

Sportnet|Publikované 21. nov 2005 o 23:00

Na hokeji v Michalovciach skrvavený rozhodcaJaroslav ČÚRNYMichalovce - Kritický okamih stretnutia piateho kola druhej hokejovej ligy Východ medzi

Na hokeji v Michalovciach skrvavený rozhodca

Jaroslav ČÚRNY

Michalovce - Kritický okamih stretnutia piateho kola druhej hokejovej ligy Východ medzi Michalovcami a Detvou (5:7) nastal v čase 58:24. Za stavu 5:5 mali hostia výhodu presilovej hry, ktorú aj využili, no to bola zároveň konečná pre hlavného rozhodcu zápasu Martina Mihaľova. Ten ešte stihol uznať gól hostí, a potom sa po poriadne ostrej rane hokejkou do tváre ocitol na ľade v krvi. Nie, nik z domáceho tábora si na ňom nevylial zlosť. Michalovskému útočníkovi Matúšovi Saxunovi vyletela hokejka a na nešťastie zasiahla presne bradu hlavného arbitra.

"Rozhodujem iba prvú sezónu a paradoxné je, že to bol vôbec môj prvý zápas medzi seniormi. Stalo sa mi to navyše v rodných Michalovciach. Matúša Saxuna z ničoho neviním, bol ku mne otočený chrbtom a vôbec ma nemohol vidieť," prezradil Martin Mihaľov, ktorý previnilcovi neudelil ani najmenší trest, no zato jemu museli tržnú ranu zašiť štyrmi stehmi. Je jasné, že po tom, čo sa prebral z mrákot, opustil hraciu plochu a stretnutie doviedli do konca jeho kolegovia. "Ešte na ľade ma ošetril lekár domáceho mužstva, a potom mi ranu zašili na chirurgickom oddelení v michalovskej nemocnici. Matúš Saxun sa mi bol viackrát ospravedlniť, zvláštne je, že sa dobre poznáme, i naši rodičia sa priatelia. Viem, že to nebolo úmyselné, a preto som jeho ospravedlnenie prijal," doplnil Martin Mihaľov.

Oveľa viac zlomený z nešťastného okamihu bol michalovský útočník Matúš Saxun. V inkriminovanom momente stál chrbtom k rozhodcovi a po nešťastnom góle iba rozhodil zo sklamania rukami, ale práve vtedy jeho hokejka nešťastne vyletela smerom k arbitrovi. "Je mi to veľmi ľúto a Martinovi Mihaľovovi sa chcem aj touto cestou ospravedlniť. Keď som videl, ako po zásahu hokejkou spadol na ľad a jeho tvár zaliala krv, až ma zamrazilo. Myslel som na všetko, aj na to, že ma neminie trest, ale bola to nešťastná náhoda," mienil mladý odchovanec michalovského hokeja, ktorý v sobotu proti Detve v priebehu troch dní odohral už tretie majstrovské stretnutie. Najprv za Michalovce vo štvrtok nastúpil na ľade Sabinova, potom ako trebišovský junior odohral za prvoligových seniorov víťazný zápas proti Senici a napokon prišiel nešťastný súboj s Detvou. "Isteže som cítil aj únavu, ale v tom by som príčinu nehľadal. Ani v tom, že sme po dvoch tretinách prehrávali 2:5, napokon vyrovnali na 5:5 a do toho prišiel nešťastný gól Detvy pár sekúnd pred koncom. Chcem na to čím skôr zabudnúť, dosť ma to vzalo," dodal na záver Matúš Saxun.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.