Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kristopans sa vrátil na ihrisko

Voľna si príliš neužije. D. Kristopansa čakajú teraz reprezentačné povinnosti. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 26. dec 2012 o 23:00

Posledný zápas v tomto roku odohrali hádzanári Tatrana Prešov doma s Topoľčanmi.

Posledný zápas v tomto roku odohral osemnásobný slovenský hádzanársky šampión a úradujúci obhajca titulu doma s Topoľčanmi. Tatran Prešov, poučený dvoma predchádzajúcimi zakopnutiami v Tipos extralige, v poslednom pred súťažnou pauzou, ďalšie prekvapenie už nepripustil.

PREŠOV. Prešovskí tréneri nechali v ostatnom stretnutí najvyššej domácej súťaže odpočívať svojich najskúsenejších hráčov Radoslava Antla a Alexdandra Radčenka. Chýbal i dištancovaný pivot Andrej Petro.

Na druhej strane sa po zranení členka do prešovskej zostavy vrátil ľavoruký kanonier Tatrana Prešov Dajnis Kristopans.

Lotyšský legionár dal o svojom návrate vedieť hneď v úvode stretnutia so snaživými Topoľčanmi.

V druhej minúte a devätnástej sekunde bol autorom otváracieho gólu duelu, v ďalšom priebehu rozvlnil sieť za brankárom Topoľčian, v minulosti aj hráčom Prešova, Michalom Melušom ešte štyrikrát.

„Už som sa nemohol dočkať, kedy opäť začnem hrať,“ ako prvé som seba vychŕlil D. Kristopans po bezproblémovo odohranom stretnutí proti Topoľčanom.

„Prestávka, po smoliarskom zranení na tréningu ešte pred cestou na zápas Pohára EHF do Banja Luky, do Skopje s Metalurgom a potom do Modry, bola už dlhá. Vynechal som už dosť zápasov, takže na ten prvý po uzdravení som sa veľmi tešil.“

Dal na radu lekárov

Na druhej strane sme však všimli, že po záverečnom hvizde stretnutia s Topoľčanmi mal Dajnis ľavý členok obložený ľadom.

„V podstate je v poriadku, ale po prvej zápasovej záťaži som ho ešte cítil. Aj napriek tomu, že ísť do každej akcie, do každého súboja celkom naplno, som sa ešte podvedome bál. S pribúdajúcimi minútami to bolo predsa len lepšie. Verím však, že členok aj pri väčšej záťaži bude držať. Zaťažoval som ho postupne, niekoľko dní pred súbojom s Topoľčanmi. Nad mojim štartom visel otáznik. Nakoniec ale vyhrala túžba opäť hrať. Preto postupnými krokmi na tréningoch som dospel k presvedčeniu, že čas na návrat už dozrel. Čo sa týka toho ľadu na členku tesne po zápase, tak aj v tomto prípade dávam na radu lekárov. Prudké zmeny pohybu mi ešte neodporúčali. Lenže v zápase sa im jednoducho nedá vyhnúť. Bolesť trošku pociťujem, takže ju chladím ľadom.“

Na rozdiel od mnohých spoluhráčov si Dajnis Kristopans si vianočné sviatky ani súťažnú prestávku naplno neužije.

„Už tesne po vianočných sviatkoch ma čaká v Lotyšsku zraz reprezentačného tímu pred turnajom s Ruskom, Bieloruskom a Litvou. Tretieho januára budúceho roku potom odlietame do Francúzska, kde budeme súpermi niektorých mužstiev pripravujúcich sa na januárový svetový šampionát hádzanárov v Španielsku. Keďže s Tatranom som pre zranenie dosť stretnutí vynechal, myslím, že s lotyšskou reprezentáciou budem mať dosť príležitostí opäť nabrať zápasovú prax. Budem ju potrebovať, pretože Prešov čaká počnúc koncom januára poriadna paleta zápasov o Slovenský pohár, skupinová fáza Pohára EHF, v ktorej budeme hrať proti špičkovým európskym tímom, ďalšie dôležité súboje v nadnárodnej SEHA League o účasť vo Final Four tejto súťaže.“Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.