Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kristopans podpísal Prešovu do roku 2015

Ostáva. D. Kristopans pokračuje v kariére v Prešove. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 29. mar 2012 o 22:00

Viacerí zahraniční manažéri vyšli naprázdno. Dajnisa Kristopansa, 215 centimetrov vysokú ľavorukú spojku Tatrana Prešov, nateraz neulovili.

Viacerí zahraniční manažéri vyšli naprázdno. Nie je žiadnym tajomstvom, že okolo jedného z najžiadanejších hráčov sedemnásobného slovenského hádzanárskeho majstra sa ich najmä v ostatnom čase, krútilo neúrekom. Dajnisa Kristopansa, 215 centimetrov vysokú ľavorukú spojku Tatrana Prešov, nateraz neulovili.

PREŠOV. Majiteľ prešovského hádzanárskeho klubu Miloslav Chmeliar informáciou, ktorú oznámil po treťom štvrťfinále play – off s Topoľčanmi, iste fanúšikov poteší.

Dajnis Kristopans sa nenechal zlanáriť inými klubmi a v predstihu podpísal predĺženie kontraktu s Tatranom Prešov.

„Momentálne je dvadsaťjedenročný Dajnis Kristopans na svojom poste pravej spojky vo svojej vekovej kategórii asi najlepší na svete. Preto ma teší, že nepodľahol tlaku manažérov a podpísal predĺženie kontraktu o ďalší rok. Hráčom Tatrana Prešov bude teda minimálne do 30. júna 2015,“ vyrukoval M. Chmeliar s exkluzívnou informáciou pre denník Korzár.

„Nájsť vo svete hráča podobných parametrov, pritom s obdivuhodným pohybom, je veľmi ťažké. Nečudo, že sa okolo neho krúti množstvo európskych manažérov. Niektorí majú dokonca tú drzosť, že prídu za ním do hotela, ako sa to stalo v Banji Luke, pred zápasom SEHA League! Dajnis sa ale rozhodol pre Prešov a myslím, že spravil dobre. Odkedy je v Tatrane, spravil výrazný výkonnostný skok. Ak bude takto pokračovať aj naďalej, viem si predstaviť, aký to bude hráč o také ďalšie dva roky. Viem, že pre Dajnisa to nebolo ľahké rozhodnutie pokračovať v Prešove. Pozitívnu úlohu i v tomto smere ale zohral jeho  'tútor', spoluhráč Alexander Radčenko.“

Toľko by nedala ani Barcelona

Prvý raz zavetrili veľký talent v Hamburgu, kde hral Tatran Ligu majstrov a Dajnis Kristopans sa tam vtedy strelecky predviedol. „Nasledovali telefonáty trénera HSV Hamburg Martina Schwalba,“ zaspomínal M. Chmeliar.

„Keď mu náš vtedajší tréner Trtík zvestoval moje stanovisko, že Kristopans nie je aktuálne na predaj, nedokázal to pochopiť. Skrátka, nie všetko sa dá kúpiť. Navyše, Dajnis sa v Prešove udomácnil. Rýchlo sa naučil jazyk, po slovensky aj perfektne píše, problémy mu ale nerobí ani šarišské nárečie.“

Majiteľ klubu čiastku za podpis pod predĺžený kontrakt síce neprezradil, ale čosi predsa len, hoc len nadnesene, naznačil.

„Nie tak dávno som Dajnisovi vravel, že ak mu vyprší zmluva s Tatranom, ponúknem mu za ďalší podpis toľko, čo by asi nedala ani slávna Barcelona. Zasmiali sme sa tomu, no skutočnosť je taká, že Dajnis Kristopans ostáva naším hráčom do roku 2015.“

Mnohým vytrel zrak

Lotyšský legionár vytrel zrak mnohým svojimi výkonmi hlavne v prebiehajúcej sezóne.

„Je to preto, lebo konečne dostal patričný priestor ukázať, čo v ňom skutočne je,“ tvrdil M. Chmeliar a poukázal na konkrétny príklad.

„V minulej sezóne sa striedal na pravej spojke s Mikécim, ktorý podľa štatistík dostával nepomerne viac priestoru na ihrisku ako Kristopans. V tejto hráva skoro celé zápasy. Samozrejme, nie vo všetkých vyniká, no v dôležitých vie naozaj zabrať. Croatii Záhreb nasúkal trinásť, Magdeburgu deväť a ďalším popredným tímom v Európe dokázal dať veľa gólov. Skrátka, v našom spojkovom rade je už v mladom veku streleckým lídrom. Pritom výrazne zlepšil aj prácu v obrane, kde vie zblokovať množstvo súperových streleckých pokusov. Veľkú zásluhu na jeho športovom raste i na adaptácii v novom prostredí má skúsený Saša Radčenko. Najmä on ho posunul tam, kde v súčasnosti Dajnis je. Želám mu, aby mu slúžilo zdravie, aby sa mu vyhýbali zranenia a nech naďalej podáva aspoň také výkony ako doteraz. Kristopans je ale ambiciózny mladý muž. Verím, že výkonnostne pôjde ešte hore a že raz bude z neho najlepší na svojom poste na svete, už nielen vo svojej vekovej kategórii.“

Chmeliar bude rokovať s Kopčom

Po brankárovi Svetislavovi Verkičovi, univerzálnom Žarkovi Pejovičovi si Tatran Prešov upísal teda aj ďalšieho legionára Dajnisa Kristopansa.

Ako nám ale M. Chmeliar na margo stabilizácie kádra povedal, klub chce podchytiť aj hráčov so slovenskými koreňmi.

„Radosť mám z toho, že v Tatrane sa vytvorila výborná hádzanárska partia. To hovoria samotní hráči, ktorí už čosi preskákali vo viacerých našich aj zahraničných kluboch. Držia spolu, nik nikomu nič nezávidí, nikoho nepodceňuje, vedia si vzájomne pomôcť na ihrisku i mimo neho. Aj to iste významne zavážilo u tých, ktorí už podpísali. V klube sú profesionálne podmienky, slušné platy i prémie, Tatran hrá kvalitné súťaže, čo robí, má hlavu i pätu. Spojenie toho všetkého progresívneho zavážilo aj v prípade Kristopansa, ktorý odolal obrovskému tlaku a rozhodol sa s nami pokračovať. Káder hodláme doplniť, nie už rozširovať. V talóne máme zranených a rekonvalescentov Tumidalského, Marušáka, Drobňáka i s pracovnými povinnosťami kolidujúceho Pekára. Vieme, na ktorých postoch nás tlačí topánka a tie do novej sezóny chceme posilniť. Čakajú ma ešte rokovania s Mišom Kopčom, ktorý má síce ponuku z bundesligy, no podľa informácií manažéra nášho klubu Šostáka by rád zostal v Prešove. Pokiaľ sa ale Kopčo rozhodne inak, máme pripravenú rovnako kvalitnú náhradnú alternatívu.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.