Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Kristína Schmiedlová predviedla Wimbledonu, že je výnimočný talent

Pre Kristínu Schmiedlovú je najväčším vzorom staršia sestra Karolína. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|Publikované 7. júl 2014 o 13:45

Kristína Schmiedlová potvrdila vo Wimbledone, že patrí medzi úzku juniorskú svetovú špičku.

BRATISLAVA. „Budúci rok sa chcem do Wimbledonu vrátiť a vyhrať ho,“ povedala talentovaná Kristína Schmiedlová, ktorá si zahrala na slávnej tráve finále juniorského turnaja.

Po návrate do Bratislavy ju stále škrela prehra s Jelenou Ostapenkovou. Proti lotyšskej tenistke vyhrala prvý set, ale v ďalších dvoch už na ňu nestačila. „Škoda druhého setu. Ten bol vyrovnaný, nešlo mi prvé podanie a potom sa to už zlomilo,“ dodala Košičanka.

Absolútna špička

Schmiedlová potvrdila, že patrí medzi absolútnu juniorskú špičku. V rebríčku sa priblížila k elitnej päťke.

„Zažil som mnoho úspešných hráčok. Kristína je o to výnimočnejšia, že sa jej podarilo finále grandslamu v mladšom veku, keďže len v auguste bude mať sedemnásť,“ povedal tréner Ľubomír Kurhajec.

Pri mladom veku je Schmiedlová skoro už komplexnou hráčkou. Jej veľkou výhodou je, že má výborné podanie.

„Dá sa povedať, že na svoje vek má svetový servis. Takisto má výborný bekhand po čiare. Musí zlepšiť pohyb, čo si uvedomuje,“ dodal Kurhajec.

Obdivuje Tsongu a sestru

Schmiedlová zažila hektickú nedeľu. Spala len tri hodiny, lebo sa zúčastnila na slávnostnom večierku po konci Wimbledonu.

„Stretla som seniorských víťazov Djokoviča a Kvitovú. Bol to zážitok,“ hovorila Schmiedlová, ktorá najviac obdivuje Francúza Jo–Wilfrieda Tsongu a u žien staršiu sestru Karolínu Schmiedlovú.

„Kaja je pre mňa veľkým vzorom. Stále sa zhovárame o tenise. Páči sa mi, ako hrá. Chcela by som mať taký pohyb ako ona,“ dodala mladá tenistka, o ktorej hovoria, že je talentovanejšia ako Karolína. Výhodu má hlavne v spomenutom servise.

V najbližšom čase čaká Kristínu Schmiedlovú náročný program. Po majstrovstvách Európy jednotlivcov cestuje do Číny na olympiádu mládeže a potom na US Open. Po ňom by už mala absolvovať viac ženských turnajov.

Medzi juniorkami je lákadlom budúcoročný turnaj Masters, ktorý bude hrať v Číne osem najlepších hráčov rebríčka za rok 2014.

Autor: Tomáš Prokop

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.