Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Kristián Kováč presvedčil o svojich boxerskych schopnostiach, rád by sa však prebudil už aj gólovo

Sportnet|Publikované 25. okt 2002 o 00:00

Košice - Hokejisti HC Košice dnes vykorčuľujú na domácom ľade na súboj proti Popradu. Nálada v tíme je po zodpovednom výkone a víťazstve 4:0 v

utorkovom dueli proti Slovanu dobrá.

Ak nastúpia Košičania na stretnutie s takou bojovnou, agresívnou hrou a poctivou obranou ako proti Bratislavčanom, nemali by mať s Podtatrancami problémy. "Presne tak. Musíme sa držať podobnej taktiky, hrať tvrdo a rýchlo a zabezpečiť obranu. ak by sme dali jeden-dva góly, malo by to byť v pohode," vyjadril rovnaký názor útočník HC Kristián Kováč. Dôležité bude, aby sa modro-bieli vyhecovali rovnako ako v utorok. Proti Slovanu s tým problém nemajú, ale proti slabším protivníkom to nie je tak vždy. Niekoľkokrát sa už druhý tím extraligovej tabuľky presvedčil, že šetriť krokmi sa nevypláca, pretože súperi okamžite vycítia svoju šancu. "Iste. Na Popradčanov treba 'nabehnúť' rovnako ako na slovanistov, musíme sa motivovať tak, akoby to bol najdôležitejší zápas. Netreba nič podceniť, pretože Poprad má tiež silné mužstvo. Dobré výkony by sme mali podávať stále, či k nám príde prvé alebo posledné mužstvo tabuľky."

Navyše, tímu spod Tatier majú Košičania čo vracať. Na jeho ľade totiž prehrali v tejto sezóne po slabom výkone 1:3, vzápätí prišla zahanbujúca domáca prehra so Spišskou Novou Vsou a oheň bol na streche... "Jasné, máme im čo vracať. Všetci chceme vyhrať, bojujeme o každý bod, pretože sa chceme znovu dostať na prvú priečku tabuľky."

Kristián Kováč prekvapil fanúšikov v utorkovom stretnutí proti Slovanu zmenou čísla dresu. Namiesto tradičnej sedemnástky vykorčuľoval na ľad s deviatkou. Sedemnástka totiž tomuto útočníkovi veľa streleckého šťastia nepriniesla, veď z gólu sa už neradoval poriadne dlho, a tak sa rozhodol, že to skúsi s iným číslom. Práve deviatku prednedávnom nosieval v Košiciach Vlasto Plavucha a to bol kanonier, ako sa patrí. Kováč si však nevybral toto číslo preto, mal na to iné pohnútky. "Deviatku som nosieval od malička. Po mojom návrate zo zámoria ju mal Majo Koleda, takže som mu ju nechal. Teraz som sa však rozhodol, že si ju oblečiem, keďže medzičasom sa uvoľnila. Dúfam, že mi prinesie viac gólov ako sedemnástka."

Kováč dal o sebe v súboji so Slovanom vedieť aj v posednej tretine, v ktorej si to vo férovom súboji ručne-stručne rozdal s hosťujúcim útočníkom Hudecom. Kováč jasne vyhral na body. "Hudec nebol nič moc, snažil sa len brániť a držať mi ruky." Obaja kohúti strávili určité obdobie svojej kariéry za morom, košického útočníka práve v tamojšej juniorskej lige zaučili, ako sa treba postaviť k podobným súbojom. "V Amerike som sa až tak často do podobných pästných súbojov nedostával často, tak päťkrát za sezónu. Chlapci sa tam však bijú aj trikrát za zápas, je to tam úplne bežné. Po tréningu si tam každý môže skúšať rôzne hmaty a finty, dá sa tam v tejto činnosti dobre zdokonaliť." Hoci Kováč nie je žiadnym vyloženým bitkárom, ak sa už do podobnej šarvátky dostane, vie dokonale zužitkovať nielen skúsenosti zo zámoria, ale aj svoju výšku (190cm). V Amerike sa však vyskytujú oveľa tvrdší chlapíci, ako v našej extralige. Dostal 'Tino' v zámorí aj nejakú poriadnu nakladačku? "Našťastie nie. Nikto som tam nenatrafil na nejakého super bitkára. Hádam iba raz to bolo vyrovnané, inak som mal vždy navrch."

Hudec i Kováč si za svoju boxersku vložku vyslúžili trest na 5+10 minút plus do konca zápasu. V Košiciach sú však za vyššie tresty aj pokuty. Týka sa to aj takýchto prípadov 'féroviek', keď sa už stretnutie chýli ku koncu a o výsledku je už rozhodnuté? "Uvidíme, čo sa objaví na účte," zasmial sa 22-ročný odchovanec košického hokeja. "Zatiaľ som sa s trénermi o tom nerozprával."

Program 19. kola ST extraligy (dnes o 17.): Martin - Žilina, Zvolen - Sp. N. Ves, Košice - Poprad, L. Mikuláš - Slovan, Skalica - Trenčín. Program 14. kola I. ligy (dnes o 17.): Trebišov - Dubnica, Senica - Ružinov, Prievidza - Prešov, B. Bystrica - P. Bystrica, Nitra - Michalovce. Topoľčany - Detva predohrali.

Súvisiace články