Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Krhut verí, že príde aj medaila

Medaila na dosah. Ľubomír Krhut obsadil na MS štvrté miesto. (Autor: rosa)
Sportnet|Publikované 18. jún 2009 o 00:00

Na svetovom šampionáte v kulturistike a bodyfitnes federácie NABBA v Košiciach sa zlata dočkal Vladimír Flimel - absolútny majster sveta. Striebro získal junior Igor Illés. Blízko k cennému kovu boli v Steel Aréne aj Jozef Sztankay v kategórii Masters nad

50 rokov a kulturista Ľubomír Krhut v kategórii nad 179 centimetrov. Obaja skončili na štvrtom mieste.

KOŠICE. Pretekár ŠK AM Sport Košice Ľubomír Krhut sa tváril spokojne už po tom, ako sa na svetovom šampionáte v Košiciach dostal do šesťčlenného finále. V hľadisku mal viacerých blízkych, ktorí mu držali palce, podujatie v Steel Aréne bral ako vrchol svojej kariéry. Od bronzovej medaily ho delilo veľmi málo. Podľa viacerých mohol v kategórii nad 179 centimetrov pokojne skončiť o stupienok vyššie.

Chcel ísť do finále

"Mňa už postup do finále veľmi potešil. Pred súťažou som si želal, aby som bol v prvej šestke, to sa mi podarilo. Na takomto podujatí v silnej federácii NABBA je už to úspech," rozhovoril sa kulturista, ktorý sa pred pár dňami stal v Novákoch majstrom Slovenska a následne na to vyhral svoju kategóriu aj na republikovom šampionáte v Česku. Ľubo pochádza z Moravy, z Valašského Meziříčí, trvalý pobyt má však v Košiciach, takže v rozpätí niekoľkých dní sa stal šampiónom Slovenska i Česka. No a v Steel Aréne hájil farby Slovenska.

Prvé majstrovstvá sveta

Silné vyhlásenia predtým ako sa postavil na súťažné pódium v Steel Aréne nemal. "Už dlhodobo som sa pripravoval na svoje prvé majstrovstvá sveta. Chcel som byť pripravený najlepšie, ako sa len dalo. Viem, že tej svalovej hmoty je ešte málo. Potrebujem ešte nabrať hmotu, potom budem môcť pomýšľať na viac ako teraz, bude aj medaila," povedal Ľubo, ktorý sa kulturistike venuje od šestnástich rokov, teda spolu už trinásť rokov. No na majstrovstvá sveta pred časom ani len nepomyslel. "Verím, že v budúcnosti sa dočkám miesta v prvej trojke, že mi to neutečie. Tvrdo trénovať budem aj naďalej."

Výborná kulisa

Podľa organizátorov zo Slovenského zväzu kulturistiky fitnes a bodyfitnes bolo v Steel Aréne 4 000 divákov. A tí vytvorili výbornú atmosféru. Krhutovi z nej behal po chrbte mráz. "Veľmi silný zážitok to bol. Výborná kulisa aj organizácia. Ako pretekár som bol síce nováčikom, ale už som bol na niekoľkých majstrovstvách sveta ako divák a tu to bolo na naozaj vysokej úrovni. Navyše preteky na Slovensku sú viac emočne zafarbené. Tu to jednoducho ľudia viac prežívajú," predostrel svoj postreh.


Súvisiace články