Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Krempaský vyniká na trávniku aj v hale

Stanislav Krempaský. Hráva futbal, futsal i minifutbal. (Autor: Viktor Zamborský)
Sportnet|Publikované 21. jan 2016 o 23:00

Po štrnásty raz vyhlásil Oblastný futbalový zväz v Prešove Jedenástku roka 6. ligy.

Medzi najlepšími futbalistami obhájil nomináciu z vlaňajška Stanislav Krempaský.

PREŠOV. Dvadsaťpäťročný stredopoliar je odchovancom župčianskeho futbalu. Má dobrú kopaciu techniku, je výborný v čítaní hry, nerobí mu problém vypáliť ľavou či pravou nohou.

„S účasťou medzi najlepšími futbalistami som spokojný, mrzí ma, že som pre zranenie vynechal časť sezóny. V okrese ma však ako hráča poznajú a myslím si, že aj to zavážilo pri mojej nominácii do jedenástky,“ uviedol Stanislav Krempaský, podľa ktorého je najlepším futbalistom 6. ligy jeho spoluhráč Kamil Zlatohlavý.

V jari najvyššie ambície

Župčany sú po jesennej časti na čele tabuľky 6. ligy, v jari majú preto v klube najvyššie ambície.

„O postupe zatiaľ nehovoríme, ale darí sa nám. V jeseni sme prehrali až v poslednom kole. Naším najbližším cieľom bude začať novú víťaznú sériu,“ praje si dvojnásobný laureát Jedenástky roka.

V minulej sezóne pritom Župčany bojovali o udržanie v lige a skončili predposlední.

„V lete sa zmenilo vedenie klubu, prišli noví hráči a hlavne nový tréner a začalo to u nás fungovať,“ pokračoval Krempaský.

Vo futsale vicemajster Slovenska

Stredový hráč TJ Družstevník Župčany popri futbale hrá aj futsal a patrí k oporám tímu FK Prešov.

Minulý rok sa s mužstvom prebojoval do finále futsalovej extraligy a získal titul vicemajstra Slovenska.

„V uplynulej sezóne nám vyšlo takmer všetko, vyhrávali sme doma aj vonku. Druhé miesto s futsalistami považujem za jeden z mojich najväčších úspechov.“

V aktuálnom ročníku súťaže by chcel so spoluhráčmi opäť zabojovať o medaily.

„Úvod ligy nám trochu nevyšiel, hrali sme ťažké zápasy na ihriskách súperov. Teraz sa už dostávame do formy. Naším cieľom je postup do play-off a získať medailu,“ predstavil svoje očakávania Krempaský.

Na začiatku si musel zvyknúť na špecifiká futsalu. „Od futbalu sa odlišuje najmä počtom hráčov, na ihrisku je nás dokopy desať a hrá sa s lenivou loptou v hale.“

Reprezentuje v minifutbale

Futbalista známy pod prezývkou „Krempo“ si na ihrisku najviac rozumie s Rudolfom Belišom.

Spoluhráčmi sú nielen v Župčanoch, ale aj vo futsalovom klube. Obaja sú reprezentantmi Slovenska v malom futbale.

„Do reprezentácie ma vybral vedúci uličnej ligy, ktorú hrávam. Jedno miesto mali vtedy voľné, dostal som pozvánku a svojej šance som sa hneď chopil,“ uviedol Krempo.

Za slovenský národný výber v minifutbale hral aj na majstrovstvách Európy. Najväčší úspech dosiahol hneď pri svojej reprezentačnej premiére, na šampionáte v roku 2012 obsadili Slováci 4. miesto.

„Bronzová pozícia nám ušla po penaltovom rozstrele s Českom. Na majstrovstvách kontinentu sa zúčastňujeme každý rok, minuloročné som však musel pre zranenie vynechať,“ vrátil sa v mysli k predošlému podujatiu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.