Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Kravčuk nahradil v ruskom tíme zraneného Juškieviča

TASR|11. feb 2002 o 00:51

Salt Lake City 11. februára (TASR) - Ruský obranca zámorského hokejového tímu NHL Calgary Flames Igor Kravčuk nahradí na olympiáde v Salt Lake City ...

Salt Lake City 11. februára (TASR) - Ruský obranca zámorského hokejového tímu NHL Calgary Flames Igor Kravčuk nahradí na olympiáde v Salt Lake City v reprezentačnom tíme Ruska zraneného Dmitrija Juškieviča z Toronta.

"Igor má množstvo medzinárodných skúseností a to bola hlavná príčina, prečo sme sa pre neho rozhodli," povedal tréner a generálny manažér ruského tímu Vjačeslav Fetisov. Tridsaťpäťročný Kravčuk hrá v NHL už 11. sezónu a vo svojej kariére dokázal už dvakrát získať zlatú olympijskú medailu. Prvé zlato vybojoval ešte s reprezentáciou Sovietskeho zväzu v roku 1998 v Calgary, druhýkrát získal najcennejší kov v drese Spoločenstva nezávislých národov v roku 1992 v Albertville. Kravčuk bol aj členom strieborného tímu pred štyrmi rokmi v Nagane.

Ruské médiá po Juškievičovom zranení pokladali za najväčších favoritov na reprezentačný dres Alexandra Chavanova zo St. Louis, alebo Alexandra Karpovceva z Toronta. Fetisov priznal, že výber nebol ľahký, ale rozhodol sa pre skúsenosti.

Juškievičovi po minulotýždňovom zápase javorových listov proti Minnesote objavili lekári v kolene krvnú zrazeninu. "Dmitrij bol veľmi sklamaný, ale nie je stopercentne v poriadku a pokiaľ ide o zdravie nemôžeme riskovať," povedal Fetisov.

Súvisiace články