Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Kravárik bavil 14.000 Grékov vo Faliro, Prieložný to uznal

TASR|18. aug 2004 o 11:09

Atény 18. augusta (TASR) - Ohromná atmosféra v Hale priateľstva a mieru v aténskej štvrti Faliro, vďačnosť Slovákom a prirodzená spokojnosť s vlastným ...

Atény 18. augusta (TASR) - Ohromná atmosféra v Hale priateľstva a mieru v aténskej štvrti Faliro, vďačnosť Slovákom a prirodzená spokojnosť s vlastným fantastickým výkonom. Takéto dojmy si odnášal slovenský volejbalista v gréckom drese Andrej Kravárik, tesne po tom, čo posledným smečom zavŕšil svoju exhibíciu i víťazstvo nad Poľskom 3:1.

Na podobné publikum zo Slovenska sa piešťanský rodák rozpamätával tažko. "Skvelé publikum bolo raz v Prešove na kvalifikácii," povedal univerzál Iraklisu Solún, no dodal: "Iná vec je ale hrať olympijské hry, kde človeka ženie 14.000 ľudí. Aj za naše dve výhry sa však musím poďakovať hlavne Slovákom, ktorí mi umožnili hrať na týchto olympijských hrách. Z celého srdca im veľmi pekne ďakujem a ak sa nám podarí postúpiť medzi najlepších štyroch, čo je naším snom, tak určite na Slovákov nezabudnem."

Najlepší muž zápasu s 25 bodmi na svojom konte bol ústrednou postavou aj v úvodnom dueli hostiteľov s Tuniskom, ale proti Poliakom bol úplne všade. "Najlepší životný zápas som odohral na majstrovstvách Európy 1997 v Holandsku proti Rusom, ale myslím si, že toto bol môj druhý najlepší zápas v kariére." Autor 3 bodov z podania a 22 víťazných smečov nielenže položil aj posledné lopty v záveroch tretieho a štvrtého setu, ale počas celého zápasu bol neúnavným motorom euforickej nálady celého družstva a mávajúc rukami hecoval spoluhráčov i neopakovateľné publikum. Jeho výkon musel nechtiac pochváliť aj ďalší Slovák v zápase, asistent poľského trénera Igor Prieložný. "Dobre zahral. Myslím si, že určite lepšie ako náš hráč na tej istej pozícii," povedal na adresu bývalého zverenca z VKP.

V anglickom prepise gréckej obdoby jeho mena - "Antrei" však zdôraznil, že k reprezentácii Grécka by nikdy nenastúpil, ak ... "by sme mali takúto malilinkú možnosť postúpiť na olympiádu," spravil medzi ukazovákom a palcom polcentimetrovú medzeru: "Určite by som zostal na Slovensku. O olympiáde som nikdy ani len nesníval a tu to prišlo ako blesk z jasného neba."

A olympijskú náladu si vychutnáva skutočne naplno. "Je to nádherné, prajem to všetkým športovcom, ktorí sa snažia urobiť čo najlepšie výkony, aby sa dostali na olympiádu a zažili ten pocit, ktorý mám možnosť zažiť aj ja." V gréckej metropole sa už stretol aj s niekoľkými Slovákmi, aj napriek tomu, že zatiaľ nemal čas zbehnúť do Slovenkého domu v Pireu, či vyhladať svojich krajanov z Olympijskej dediny. "Rozprával som sa už s Jarom Žitňanským, stretol som tenistky a Miloša Mečířa, takže pomaličky, postupne sa porozprávam asi so všetkými."

O budúcnosti má Kravárik už pomerne jasnú predstavu: "Zmluvu s klubom mám ešte na ďalšie tri roky. Som tam úplne spokojný. Dúfam, že po skončení kariéry zostanem v Iraklise buď ako tréner, alebo manažér, alebo prezident klubu, to je jedno."

/vyslaný redaktor TASR/ br ph /k dispozícii sú zvukové záznamy/

Súvisiace články