Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Kravany chcú pripraviť Veľkému Slavkovu prvú prehru v sezóne

Sportnet|Publikované 27. sep 2002 o 22:00

Poprad - Najvyššia okresná futbalová súťaž sa počas uplynulého víkendu prehupla do druhej polovice jesennej časti. V stretnutiach siedmeho kola sa na

všetkých štadiónoch zrodili víťazstvá domácich kolektívov, pričom tomu tak bolo v tejto sezóne vôbec po prvýkrát. Najvyšší triumf dosiahli Ľubičania, ktorí deklasovali Lučivnú (6:1). Futbalisti Lučivnej patrili v úvode súťažného ročníka k príjemným prekvapeniam, ale momentálne akoby boli v hernej kríze a ich výkony na ihrisku i samotné výsledky sa neustále zhoršujú. S ďalším debaklom odišli domov Mlyničania, keď tentoraz inkasovali v Spišskej Belej sedmičku (7:2). Zdá sa, že už iba malý, či veľký zázrak, by ich mohol zachrániť od zostupového prepadliska. Na svoj prvý bodový zisk stále čakajú, veľavravné je aj ich vysoko pasívne skóre 5:36. Na zvyšných piatich štadiónoch to bolo vyrovnané, aj keď vždy so šťastným koncom pre hostiteľov. Spišský Štvrtok si poradil s Huncovcami 2:0, keď o svojom víťazstve rozhodol už do prestávky dvoma presnými zásahmi. Baníci z hôrky vyhrali nad Spišským Bystrým (2:1) a rovnaký výsledok sa zrodil aj na ďalších dvoch ihriskách. Kravany si týmto výsledkom poradili sa Jánovcamia a vo veľmi nervóznom a dramatickom dueli triumfoval doposiaľ neporazený Veľký Slavkov nad nováčikom zo Stráži taktiež 2:1, keď rozhodujúci gól zaznamenali hostitelia až päť minút pred koncom z pokutového kopu. Bilancia Slavkovčanov je doposiaľ veľmi impozantná, veď zatiaľ stratili iba štyri body za dve remízy a päť výhier. V poslednom zápase sa tešil nováčik z Mlynčekov, ktorý je najväčším prekvapením sezóny, keď si poradil so Spišskou Teplicou (3:2). Druhé miesto novica a 15 získaných bodov sú veľmi pekným vysvedčením po siedmich kolách.

V zajtrajšom kole sa najväčšia pozornosť sústreďuje do Kravian, kde by chceli domáci hráči, ktorým patrí tretie miesto, pripraviť vedúcemu celku tabuľky prvú prehru v sezóne. Na premiérový bodový zápis si trúfajú Mlyničania, doma však privítajú baníkov z Hôrky. V ďalších dueloch si zmerajú sily Jánovce s Huncovcami, Spišské Bystré - Spišský Štvrtok, Spišská Teplica - Spišská Belá, Lučivná - Mlynčeky a Stráže - Ľubica.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.