Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kratochvíl opúšťa ČH Hornets, dostal nečakanú ponuku

Sportnet|Publikované 18. júl 2008 o 22:00

V klube vodnopólového majstra Slovenska ČH Hornets Košice k veľkej obmene lídrov tímu nedôjde. Jeden z pilierov sršňov však predsa len odchádza.

Michal Kratochvíl sa poberá za chlebíkom do Grécka.

KOŠICE. Novým zamestnávateľom nášho reprezentanta bude tím z Patrasu, kde nebude jediným Slovákom. Zmluvu tam totiž podpísal aj Jozef Hrošík.

Prsty v tom má Nakič

"Počas majstrovstiev Európy sa náš tréner bavil so zástupcami Patrasu. Oni vraveli, že zháňajú ešte jedného hráča, tak ma ponúkol. Pristúpili na moje podmienky, tak sme sa dohodli. Budeme tam dvaja Slováci, čo je dobré. Grécka liga je kvalitná, klub teraz postúpil z druhej ligy a chcú skončiť okolo piateho miesta, aby mohli hrať Pohár LEN," okomentoval M. Kratochvíl.

Zaujímavé podmienky

Jedna o opôr ČH Hornets sa netajila tým, že v prípade dobrej ponuky uprednostní v nadchádzajúcom ročníku zahraničie. Jeho odchod preto prekvapením nie je. "Už som sa aj zmieril s tým, že ostanem na Slovensku, ale nečakane prišla táto ponuka. Dostal som podmienky, ktoré sú pre mňa finančne zaujímavé, doma by som také nemal."

Určite je to aj iná motivácia hrať vyrovnané zápasy v kvalitnej gréckej lige, doma o totiž bolo dosť monotónne, keďže Košice porážali priepastným rozdielom jedného súpera za druhým. "Iste. Grécka liga sa so slovenskou nedá porovnávať. Keď som bol chorvátskom Šibeniku, tiež to bolo niečo úplne iné. Uvidíme, čo bude, v mužstve sú mladí hráči, ktorí môžu vyhrať, ale aj prehrať s hocikým. Malo by to teda byť vyrovnané, s výnimkou Olympiakosu Pireus, ktorý je suverénne najlepší."

Košice hodnotí kladne

Ako teda bude bratislavský odchovanec spomínať na rok strávený v žlto-čiernych farbách košických sršňov? "V Košiciach to bola dobrá skúsenosť, slovenské pomery sme mali výborný mančaft. V interlige sme vedeli odohrať vyrovnané zápasy, v Eurolige to nebolo nič svetoborného, ale to sme sa ešte iba zohrávali. Celkovo môžem sezónu hodnotiť kladne, košický klub, ak sa bude ďalej uberať týmto smerom, má perspektívu." Kratochvíl teda nevylučuje, že by v budúcnosti čiapočku ČH Hornets ešte navliecť mohol. "Možné to je. Kontrakt v Grécku mám zatiaľ len na rok."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.