Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Krasokorčuľovanie: Zomrel bývalý prezident USFSA Disbrow

TASR|Publikované 18. okt 2002 o 12:18

Colorado Springs 18. októbra (TASR) - Vo veku 54 rokov zomrel v stredu bývalý prezident Americkej krasokorčuliarskej asociácie (USFSA) Jimmy Disbrow, ...

Colorado Springs 18. októbra (TASR) - Vo veku 54 rokov zomrel v stredu bývalý prezident Americkej krasokorčuliarskej asociácie (USFSA) Jimmy Disbrow, ktorý prehral štvorročný boj s nádorom na mozgu.

"Jeho vášnivá láska k športu, jeho oddanosť k športovcom a rovnako aj jeho bujará osobnosť ešte dlho zotrvajú v spomienkach jeho priateľov. Jimmyho duch navždy ostane súčasťou našej asociácie," povedal Phyllis Howard, ktorý vystriedal Disbrowa na poste prezidenta USFSA.

Ako aktívny krasokorčuliar štartoval Disbrow v individuálnych i párových súťažiach. V roku 1966 vyhral striebornú medailu na juniorských národných majstrovstvách a o rok neskôr bronz v súťaži juniorských športových dvojíc s partnerkou Katie Walkerovou. Po skončení aktívnej kariéry sa stal rozhodcom a v roku 1994 bol šéfom arbitrov na MS v Detroite. Do funkcie prezidenta USFSA nastúpil v máji 1998. Zanechal po sebe manželku a dve deti.

Súvisiace články