Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Krasokorčuľovanie: Zaujímavosti z ľadu

TASR|26. jan 2001 o 11:09

Bratislava 26. januára (TASR) - Siedme miesto súrodencov Beständigovcov v športových dvojiciach má historický i praktický význam. Predovšetkým je potvrdením istého vzostupu krasokorčuliarskeho športu na Slovensku po dlhých rokoch. Je to v histórii samosta

tnej Slovenskej republiky najlepšie umiestenie vôbec. Významným príspevkom do budúcnosti sa stal fakt, že Bextändigovci vybojovali pre Slovensko na najbližších ME v Lausanne miesto pre ďalší slovenský pár, čo sa v spomínanej histórii udialo tiež po prvý raz.

x x x

Po egidou Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU) sa uskutočnia na Slovensku súčasne až dve významné medzinárodné korčuliarske podujatie. Okrem 93. ME v krasokorčuľovaní na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nedelu uvidí od piatka do nedele Trnava 5. kolo SP ISU v rýchlokoročuľoganí na krátkej dráhe.

x x x

Exkluzívne výkony hviezd v dueli Pľuščenko - Jagudin primerane dokreslil okrem Francúza Stanicka Jeanetta, Bulhara Ivana Dineva a slovenského reprezentanta Róberta Kažimíra, ktorý si od posledného šampionátu výrazne polepšili svoje európske postavenie, najmä mladučký 15-ročný Švajčiar Stéphane Lambiel. Nezdobil ho ešte nijaký medzinárodný úspech, veď doteraz má v bilancii iba 10. miesto z MS juniorov. Ale výkon, ktorým divákov strhol v krátkom programe a korunoval vo voľnej jazde vo štvrtok večer, nutí zložiť mu poklonu. Sedem trojitých skokov, krásne kombinácie piruet a príťažlivý prejav na melódie Josepha Racailla boli ozdobou jeho bravúrnej jazdy. Žiaľ, vôbec to nezapôsobilo na rozhodcov, podľa nich patrí zatiaľ v Európe na 9. priečku. Asi preto, že je ešte len 15-ročný, aby nebodaj nedvíhal nos príliš vysoko.

Súvisiace články

Najčítanejšie
Najnovšie
4 hod
24 hod
7 dní