Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Krasokorčuľovanie: Veľkej cene SNP bráni v rozlete chladnička

TASR|22. okt 2001 o 14:05

Banská Bystrica 22. októbra (TASR) - Najstaršiemu juniorskému podujatiu na svete, Veľkej cene SNP v krasokorčuľovaní, bráni v rozlete chladnička banskobystrického ...

Banská Bystrica 22. októbra (TASR) - Najstaršiemu juniorskému podujatiu na svete, Veľkej cene SNP v krasokorčuľovaní, bráni v rozlete chladnička banskobystrického štadióna, bez vykurovacích možností. Nadchádzajúci víkend sa v 39. ročníku predstaví opäť v štandardnom svetle, s účasťou 10 krajín, no na budúci rok pri svojom úctyhodnom jubileu, možno nadobudne na príťažlivosti.

"Našu chladničku na zimnom štadióne každý pozná," povedal predseda organizačného výboru Pavol Dlhopolček. "Okrem nej však aj príkladnú starostlivosť. Za minulý rok nám medzinárodná federácia ISU odsúhlasila milión korún ako akt uznania za organizáciu. Celý tento obnos by sme chceli použiť pri našom 40-tom jubileu na budúci rok."

Nadchádzajúci víkend sa v Banskej Bystrici predstavia účastníci z Nemecka, Rakúska, Slovinska, Chorvátska, Rakúska, Maďarska, Ukrajiny, Poľska, Česka a slovenská juniorská špička. Oproti vlaňajšku neprídu Francúzi a Austrálčania, niektoré krajiny odradila aj napätá situácia v súvislosti s terorizmom. Celý ročník pokrývajú organizátori polmiliónom korún, hlavne vďaka ústretovosti zväzu a tradičných sponzorov. P. Dlhopolček: "Škoda, že nemáme k dispozícii vykúrený štadión, inak by nás určite zaradili do seriálu Grand Prix s dotáciou 100-tisíc dolárov. Náš staručký štadión prekúriť nemožno, aj preto rozmýšľame o iných možnostiach. Ak by nám ISU dala podmienku, že nám na budúci rok pri našom jubileu Grand Prix priklepne, no v spojitosti s vykurovaním, asi by sme sa presťahovali, pravdepodobne do Zvolena."

Predbežná štartová listina zahŕňa 22 dievčat, 14 chlapcov a deväť tanečných párov, kategóriu športových dvojíc zrušili po nedostatočnom záujme.

Program:

sobota: od 14.00 povinné tance, krátky program junioriek a juniorov, originálne tance

nedeľa: od 13.00 voľné jazdy junioriek a juniorov, voľné tance

Súvisiace články