Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Krasokorčuľovanie: V prvý deň MSJ Slováci so zbytočnými chybami

TASR|27. feb 2001 o 09:45

Sofia 27. februára (TASR) - V pondelok sa začali v Sofii súťaže MSJ v krasokorčuľovaní (26. februára - 3. marca), na ktorých budú štartovať aj slovenskí reprezentanti Ivan Kinčík, Lucia Starovičová a športová dvojica Diana Rišková - Vladimír Futáš.

Ako prvý zo Slovákov nastúpil na ľad Kinčík, ktorý pri svojom debute na svetovom šamionáte juniorov skončil v kvalifikačnej B-skupine až na 19. mieste a do ďalších bojov nepostúpil. Z každej skupiny postúpilo 15 pretekárov. Štartovalo 45 juniorov z 34 krajín.

Večer sa predstavili Rišková s Futášom v krátkych programoch športových dvojíc a v konkurencii 19 párov z 13 krajín si vybojovali 14. miesto.

V utorok slovenskí reprezentanti neštartovali, v stredu nastúpi Starovičová na kvalifikáciu a Rišková - Futáš ukončia svoje účinkovanie na šampionáte voľnou jazdou.

"V podstate Kinčík mal možnosť pokračovať. Aj na tréningoch to tak vyzeralo, aj odborníci ho tak hodnotili. V súťaži však išiel slabšie, pokazil dva trojité skoky, ktoré vie a tak sa potom do postupovej pätnástky nedostal. Rišková - Futáš mali smolu hneď na začiatku krátkeho programu, keď partnerka padla pri obyčajnom kroku. Partner potom musel ísť celé kolo sám a stratili tým 60 sekúnd. To je šport. Ak by sa im bolo darilo, mali na 8. - 9. miesto. Štrnáste znamená druhú štartovú skupinu v stredajších voľných jazdách, čo je nevýhoda. Ak zajazdia dobre, mohli by sa dostať trocha dopredu, ak spravia opäť chybu, ostanú na tej štvrnástke," zhodnotil vystúpenia svojich zverencov tréner Vladimír Dvojnikov.

Súvisiace články