Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Krasokorčuľovanie: V Lausanne mieria najvyššie súrodenci Beständigovci

TASR|Publikované 11. jan 2002 o 15:18

Bratislava 11. januára (TASR) - V piatok odcestovala do dejiska európskeho šampionátu v krasokorčuľovaní vo švajčiarskom Lausanne slovenská výprava, ...

Bratislava 11. januára (TASR) - V piatok odcestovala do dejiska európskeho šampionátu v krasokorčuľovaní vo švajčiarskom Lausanne slovenská výprava, ktorú bude v mužskej kategórii reprezentovať dvojica Juraj Sviatko a Ivan Kinčík, medzi ženami Zuzana Babiaková a v športových dvojiciach súrodenci Beständigovci a pár Gerasimenková/Futaš.

Podujatie odštartuje v pondelok dopoludnia, keď sú na programe v dvoch skupinách kvalifikácie mužov. Po nich nasleduje o 18.30 otvárací ceremoniál a krátky program športových dvojíc.

Na minuloročnom šampionáte v Bratislave si najlepšie počínali Oľga a Jozef Beständigovci, ktorí obsadili vynikajúce 7. miesto. "Bol to naozaj veľký úspech a o niečom podobnom snívame aj teraz. Naše výkony sa o niečo zlepšili, no všetko sa rozhodne až na ľade. Uvidíme aká bude konkurencia," povedal pred odchodom Jozef Beständig. V rovnakej kategórii sa premiérovo predstaví aj pár Maria Gerasimenková a Vladimír Futaš.

Minulý rok na šampionáte Sviatko neštartoval a na ME 2000 vo Viedni obsadil 21-ročný Košičan 24. miesto. Najväčší úspech zatiaľ zaznamenal na juniorských MS v roku 1998, keď v USA obsadil 8. miesto. "S momentálnou výkonnosťou som spokojný, no ťažko hovoriť o nejakom umiestnení. Idem v prvom rade na výkon. Ak odvediem dobrý výkon, je jedno, na akom mieste skončím," povedal Sviatko. Premiéru na európskom ľade absolvuje v mužskej kategórii iba 17-ročný Bratislavčan Ivan Kinčík.

Postup na vyššie pozície by mohla očakávať jediná slovenská zástupkyňa v kategórii žien Zuzana Babiaková, ktorá obsadila po dvoch 14. miestach v minulom roku 13. priečku. Krátky program žien je na programe až v stredu.

Súvisiace články