Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Krasokorčuľovanie: V krátkom programe triumf Cohenovej

TASR|26. mar 2004 o 18:38

Dortmund 26. marca (TASR) - Na majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní v nemeckom Dortmunde bol v piatok popoludní v itinerári krátky program žien. V ...

Dortmund 26. marca (TASR) - Na majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní v nemeckom Dortmunde bol v piatok popoludní v itinerári krátky program žien. V ňom si najlepšie počínala Sasha Cohenová z USA, ktorej dosiahnutá bodová hranica 0,6 ju vyniesla na prvé miesto. Druhú priečku si vybojovala japonská reprezentantka a víťazka stredajšej kvalifikácie Šizuka Arakawová (1,2). Tretie miesto obsadila Miki Andová z Japonska (1,8). Slovenská reprezentantka Zuzana Babiaková obsadila poslednú postupovú 24. priečku a kvalifikovala sa do sobotňajšieho programu voľných jázd (o 13.00 h). Oproti minuloročnému šampionátu vo Washingtone tak Babiaková zaznamenala výrazný posun. Mnohonásobná medailistka z MS Michelle Kwanová sa musela uspokojiť len so štvrtým miestom.

Kwanovej techniku jazdy ohodnotili rozhodcovia známkami od 5,1 do 5,8 bodu, čo nestačilo na Cohenovú. Tá sa síce prezentovala podobnými skokmi, no jej známky za techniku a štýl jazdy sa pohybovali v rozmedzí 5,6 - 5,9 bodu.

Výsledky krátkeho programu žien:

1. Sasha Cohenová (USA) 0,6; 2. Šizuka Arakawová (Jap.) 1,2; 3. Miki Andová (Jap.) 1,8...24. Zuzana BABIAKOVÁ (SR) 14,4.

Súvisiace články