Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Krasokorčuľovanie: Taliani predstihli majstrov sveta a cítili sa ako gladiátori

TASR|28. jan 2001 o 09:13

Bratislava - Finálový večer tanečných párov na ME v krasokorčuľovaní v Bratislave mal byť tvrdým bojom Talianov Barbary Fusarovej-Poliovej a Maurizia Margaglia a obhajcov titulu a zároveň úradujúcich majstrov sveta Francúzov Mariny Anissinovej - Gwendala

Peizerata. Minuloroční strieborní medailisti z ME vo Viedni zažiarili vo svojom originálnom tanci, za ktorý dostali aj jednu najvyššiu známku 6,0 - za umeleckú hodnotu. Svoj voľný program na hudbu z filmu Rómeo a Júlia predviedli bezchybne ale šestka sa už v hodnotení neobjavila. Francúzi začali svoj voľný tanec na hudbu z rockovej opery skupiny Transsiberian Orchestra Beethovenova posledná noc veľmi dobre a jury by asi čakalo ťažké rozhodovanie, keby pár nespadol pri jednom prvku tesne pred koncom jazdy. Tretie miesto si vybojovali Rusi Irina Lobačevová - Ilia Averbuch, ktorí zdolali vo všetkých častiach súťaže obhajcov bronzovej medaily z Viedne Litovcov Margaritu Drobiažkovú - Povilasa Vanagasa, ktorým ostalo 4. miesto.

Tanečníkov na ľade povzbudzovalo hľadisko vypredaného štadióna. O svojich dojmoch M. Margaglio po súťaži povedal: "Taký potlesk sme ešte nezažili. Keď sme vyšli na ľad, cítili sme sa pod tribúnami ako gladiátori pred bojom".

Slovenskí reprezentanti Zuzana Ďurkovská - Marián Mesároš obsadili 24. miesto z 31 párov. Svoj voľný tanec na hudbu z Peera Gynta Edvarda Hagerupa Griega a Slovanských tancov Antonína Dvořáka predviedli veľmi dobre a so svojím výkonom mohli byť spokojní. Nápaditá choreografia ich trénera Eduarda Samochina im dala možnosť ukázať všetko, čo vedia a vyniesla im srdečný potlesk divákov.

Súvisiace články