Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Krasokorčuľovanie: Súrodenci Beständigovci si v Záhrebe vybojovali účasť na ZOH

TASR|10. nov 2001 o 16:47

Záhreb 8. novembra (TASR) - Slovenskí reprezentanti v krasokorčuľovaní súrodenci Oľga a Jozef Beständigovci skončili v súťaži športových dvojíc na olympijskej kvalifikácii v chorvátskom Záhrebe na 6. mieste a vybojovali si tak účasť na ZOH 2002 v americkom Salt Lake City.

Prvenstvo si v dvojiciach na 34. ročníku Zlatej piruety vybojoval francúzsky pár Sarah Abitbolová a Stephane Bernadis. Na druhom mieste skončili Nemci Marina Kautzová, Norman Jeschke a na tretej pozícii Kanaďania Chantal Portierová a Ian Moram.

"S výkonom, ktorý sme predviedli na olympijskej kvalifikácii som nespokojný. V Záhrebe pred nami skončili i Taliani, ktorých sme na pretekoch v Bratislave s prehľadom zdolali. Náš prípadný postup na ZOH mierne vyvažuje zlý pocit z predvedeného výkonu, ale zatiaľ mi nikto z trénerov nepotvrdil či sme postúpili alebo nie," povedal po pretekoch Jozef Beständig.

Z kvalifikácie postupuje na ZOH iba prvých päť párov. Slovenské duo však na zimnú olympiádu posúva fakt, že na treťom mieste skončili Kanaďania, ktorý už majú miestenku na ZOH istú.

Výsledky:

športové dvojice:

1. Sarah Abitbolová, Stephane Bernadis (Fr.) 1,5, 2. Marina Kautzová, Norman Jeschke (Nem.) 3,0, 3. Chantal Portierová, Ian Moram (Kan.) 4,5....6. Oľga a Jozef Beständigovci (SR) 9,0.

Súvisiace články