Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Krasokorčuľovanie: Súrodenci Beständigovci po krátkom programe na 6. mieste

TASR|8. nov 2001 o 21:54

Záhreb 8. novembra (TASR) - Slovenskí reprezentanti v krasokorčuľovaní súrodenci Oľga a Jozef Beständigovci figurujú po krátkom programe športových dvojíc na olympijskej kvalifikácii v chorvátskom Záhrebe na 6. mieste. Na ZOH sa prebojuje päť párov z krajín, ktoré ešte nemajú miestenku do Salt Lake City.

Na podujatí pod názvom Zlatá pirueta patrí po úvodnej časti súťaže športových dvojíc prvé miesto francúzskemu páru Sarah Abitbolová, Stephane Bernadis, na druhej priečke sú zatiaľ Nemci Marina Kautzová, Norman Jeschke, na tretej pozícii figurujú Kanaďania Chantal Portierová, Ian Moram.

"S umiestnením po krátkom programe nie sme spokojní, v našej jazde sa vyskytli viaceré chyby. Nevyšiel mi podľa predstáv sólový trojitý toeloop, ktorý nebol celkom čistý. Navyše pri liftovanom lutzi, ako už tradične, chýbala roznožka. Na pohode nám nepridal ani fakt, že sme na poslednú chvíľu museli meniť záverečnú piruetu. Pred sobotňajšími voľnými jazdami sa však nevzdávame a verím, že si napokon vybojujeme miestenku na budúcoročné zimné olympijské hry v Salt Lake City," povedal Jozef Beständig.

športové dvojice - krátky program:

1. Sarah Abitbolová, Stephane Bernadis (Fr.) 0,5, 2. Marina Kautzová, Norman Jeschke (Nem.) 1,0, 3. Chantal Portierová, Ian Moram (Kan.) 1,5....6. Oľga a Jozef Beständigovci (SR) 3,0

la mp

Súvisiace články