Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Krasokorčuľovanie: Slucká neobháji titul majsterky sveta

TASR|12. jan 2004 o 20:54

Moskva 12. januára (TASR) - Ruska Irina Slucká sa nezúčastní februárových MS v krasokorčuľovaní v maďarskej Budapešti pre údajné zdravotné problémy. Slucká ...

Moskva 12. januára (TASR) - Ruska Irina Slucká sa nezúčastní februárových MS v krasokorčuľovaní v maďarskej Budapešti pre údajné zdravotné problémy. Slucká sa nedostala do nominácie ruského krasokorčuliarskeho tímu a v maďarskej metropole určite neobháji titul majsterky sveta z minulého roka.

Dvadsaťštyriročná rodáčka z Moskvy poprela správy ruských novinárov, ktorí tvrdia, že trpí srdcovými problémami. "Nemám problémy so srdcom," rezolútne vyhlásila Slucká. Tá má vo svojej bohatej zbierke i striebornú medailu z OH 2002 v Salt Lake City. Na šampionáte v hlavnom meste Maďarska však nebude chýbať úradujúci majster Európy - Rus Jevgenij Pľuščenko. V súťaži párov budú Rusko reprezentovať Tatiana Totmianinová a Maxim Marinin. Tí sú úradujúcimi európskymi šampiónmi a zároveň druhým najlepším krasokorčuliarskym párom na svete.

Pri neúčasti Sluckej má veľkú šancu získať zlatú medailu jej krajanka Jelena Sokolová. Tá na minuloročnom svetovom šampionáte skončila práve za Sluckou na striebornej priečke. Na tohtoročných majstrovstvách Ruska v Petrohrade sa Sokolová prezentovala výbornými výkonmi.

lg pb

Súvisiace články