Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Krasokorčuľovanie: Slucká na MS nepôjde pre chorobu svojej matky

TASR|17. mar 2003 o 21:03

New York 17. marca (TASR) - Ruská krasokorčuliarka a úradujúca svetová šampiónka Irina Slucká sa napokon nezúčastní MS vo Washingtone. Podľa informácií ...

New York 17. marca (TASR) - Ruská krasokorčuliarka a úradujúca svetová šampiónka Irina Slucká sa napokon nezúčastní MS vo Washingtone. Podľa informácií amerických organizátorov, ktorí sa odvolávajú na nemenovaný zdroj z okolia krasokorčuliarky, sa Slucká odhlásila zo šampionátu pre chorobu obličiek jej matky.

Očakáva sa, že Ruská krasokorčuliarska federácia urobí v najbližšom čase potrebné vyhlásenie aj s vymenovaním náhradníčky za Sluckú. Podľa posledných správ je Sluckej matka Natália napojená na dializačné prístroje a svetová šampiónka chce tráviť čas pri nej.

Pochybnosti o účasti Sluckej na šampionáte pretrvávali už dávnejšie, keď ona sama po finále seriálu Grand Prix v Petrohrade oznámila novinárom, že pre isté nešpecifikované osobné problémy možno do Washingtonu neodcestuje. Pred desiatimi dňami však Ruská krasokorčuliarska federácia účasť Sluckej na MS potvrdila. A okrem nej i účasť Viktórie Volčenkovej, ktorá sa nezúčastnila národného šampionátu a na posledných ME skončila až ôsma. Treťou členkou ruskej ženskej reprezentácie v USA mala byť úradujúca európska majsterka Jelena Sokolovová.

Súvisiace články