Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Krasokorčuľovanie: Škandál s chybnými výsledkami rozčúlil Poliakov

TASR|23. jan 2003 o 12:30

Malmö 23. januára (TASR) - Poľský krasokorčuliarsky tím na ME vo švédskom Malmö vzniesol v stredu otázky na Medzinárodnú krasokorčuliarsku úniu (ISU) ...

Malmö 23. januára (TASR) - Poľský krasokorčuliarsky tím na ME vo švédskom Malmö vzniesol v stredu otázky na Medzinárodnú krasokorčuliarsku úniu (ISU) pre technické problémy na obrazovke s výsledkami po finálovej súťaži dvojíc.

Majtrami Európy sa stal ruský pár Tatiana Totmjaninová, Maxim Marinin, druhí skončili Francúzi Sarah Abitbolová - Stephane Bernadis, tretia bola ďalšia ruská dvojica Maria Petrovová, Alexej Tichonov.

Chyba vo výsledkoch na obrazovke nastala po skončení súťaže a kým organizátori odovzdávali medaily víťazom, na obrazovke v press centre boli na treťom mieste Poliaci Dorota Zagorska a Mariusz Siudek. Ďalším omylom bolo umiestnenie Francúzov Abitbolovej a Bernadisa, ktorí boli namiesto druhého miesta na štvrtej pozícii.

"Radi by sme vedeli, čo sa stalo," vyhlásila vedúca poľského tímu Maria Zuchowiczová. Neprotestujeme oficiálne, ale ISU nám to musí vysvetliť," povedala ďalej.

Delegát ISU na podujatí Peter Krick odmietol akékoľvewk pochybnosti o výsledkoch. "Problémom bol informačná kanál. So samotnými výsledkami to nemá nič spoločné," uviedol Krick a dodal: "Bola to technická chyba a bude sa vyšetrovať."

Európsky šampionát je prvým dôležitým podujatím, na ktorom sa boduje novým systémom zavedeným po ZOH 2002 v Salt Lake City. Krasokorčuliarov hodnotí 14 rozhodcov, z ktoých deviatich žrebuje náhodným výberom počítač, aby sa tak zaistila anonymita a predošlo sa favorizovaniu niektorých pretekárov arbitrami.

Súvisiace články