Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Krasokorčuľovanie: Sicharulidze a Berežná chcú žalovať americké TV

TASR|Publikované 2. aug 2002 o 11:13

Moskva 2. augusta (TASR) - Zlatí olympijskí medailisti v krasokorčuľovaní v súťaži športových dvojíc Anton Sicharulidze a Jelena Berežná chcú žalovať ...

Moskva 2. augusta (TASR) - Zlatí olympijskí medailisti v krasokorčuľovaní v súťaži športových dvojíc Anton Sicharulidze a Jelena Berežná chcú žalovať americké televízne spoločnosti za to, že ich fotografie boli použité v reportáži o ruskom organizovanom zločine a manipulácii na olympiáde.

Reportáž sa týkala zatknutia ruského kriminálnika Alimžana Tochtachunova, ktorý je dôvodne podozrivý, že sa snažil ovplyvniť výsledky súťaže tanečných párov a športových dvojíc na ZOH 2002 v Salt Lake City. "Keď ukázali naše fotografie, v reportáži sa práve hovorilo niečo o ruskej mafii a organizovanom zločine. Sme pripravení žalovať televízne spoločnosti," povedal Sicharulidze pre americkú televíziu NTV, no objekt svojej hrozby bližšie nešpecifikoval.

Na ZOH v Salt Lake City vyhrali po kontroverznom hodnotení rozhodcov Berežná a Sicharulidze pred kanadskou dvojicou Saleová, Pelletier. Rozhodkyňu Le Guegneovú obvinili, že na nátlak prezidenta Francúzskej federácie Didiera Gailhagueta uprednostnila ruský pár. Francúzska rozhodkyňa i Gailhaguet napokon dostali trojročný zákaz výkonu funkcie, Kanaďanom aj po intervencii samotného prezidenta MOV Jacquesa Roggeho udelili dodatočne zlaté medaily.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.