Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Krasokorčuľovanie: Ruský pár Berežná - Sicharulidze opustil amatérsky ľad

TASR|27. máj 2003 o 13:38

Moskva 27. mája (TASR) - Ruskí olympijskí víťazi v krasokorčuľovaní v súťaži športových dvojíc Jelena Berežná, Anton Sicharulidze ukončili svoju amatérsku ...

Moskva 27. mája (TASR) - Ruskí olympijskí víťazi v krasokorčuľovaní v súťaži športových dvojíc Jelena Berežná, Anton Sicharulidze ukončili svoju amatérsku kariéru. Pár sa rozhodol prestúpiť k profesionálom.

"Rozhodli sme sa skončiť s amatérskym súťažením. Vyhrali sme všetky dôležité amatérske podujatia, navyše zháňanie sponzorov je čoraz ťažšie. Už sa tešíme na novú kariéru medzi profesionálmi," uviedla Berežná.

Pár si na ZOH 2002 v Salt Lake City vybojovali víťazstvo, ktoré sa neskôr stalo synonymom pre korupciu v krasokorčuľovaní. Podľa mnohých odborníkov totiž mali zvíťaziť Kanaďania Jamie Salová, David Pelletier, ktorým napokon exekutíva MOV za ich bezchybný výkon dodatočne udelila zlaté medaily. Neskôr bol z ovplyvňovania arbitrov obvinený vplyvný ruský mafián uzbeckého pôvodu Alimžan Tochtachunov.

Posledné "zbohom" by malo amatérskemu ľadu ruské duo povedať v Petrohrade 7. júna na oslavách 300. výročia založenia mesta.

pe go

Súvisiace články