Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Krasokorčuľovanie: Právnici Le Guegnovej obviňujú svedkov zo zaujatosti

TASR|Publikované 29. mar 2002 o 10:32

Salt Lake City 29. marca (TASR) - Právni zástupcovia francúzskej krasokorčuliarskej rozhodkyne Marie-Reine Le Gougneovej, ktorú vedenie Medzinárodnej ...

Salt Lake City 29. marca (TASR) - Právni zástupcovia francúzskej krasokorčuliarskej rozhodkyne Marie-Reine Le Gougneovej, ktorú vedenie Medzinárodnej korčuliarskej únie suspendovalo v súvislosti s údajným neobjektívnym rozhodovaním na ZOH 2002 v Salt City, obvinili vypočutých svedkov zo zaujatosti.

"Skutočne pochybujeme o dôveryhodnosti tvrdení svedkov, ktorých vypočula Medzinárodna korčuliarska únia. Celý spôsob vyšetrovania je podľa nášho názoru neférový, preto žiadame, aby výsluch stanovený na 29. apríla odložili o 30 až 60 dní," uvádza sa v stanovisku právnych zástupcov Maxa Millera a Erika Christiansena, ktoré zaslali generálnemu sekretárovi ISU Fredimu Schmidovi.

Obaja právnici zároveň v ďalšom liste zaslanom ISU protestovali voči tvrdeniu kanadského rozhodcu Benoita Lavoia, ktorý pred zimnými olympijskými hrami v Salt Lake City vyhlásil, že Le Guegnovú požiadala ruská rozhodkyňa, aby v metropole Utahu uprednostnila ruský pár Jelena Berežná, Anton Sicharulidze na úkor Kanaďanov Jamie Salovej s Davidom Pelletierom.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.