Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Krasokorčuľovanie: Pľušenko predviedol na sobotňajšom tréningu dve trojkombinácie

TASR|21. jan 2001 o 00:30

Bratislava 20. januára (TASR) - ME v krasokorčuľovaní v Bratislave (22. - 28. januára) mali v sobotu na programe oficiálne tréningy.
Predzvesťou tvrdých bojov v súťaži mužov, ktoré sa začnú kvalifikačnými voľnými jazdami už v pondelok, boli výkony pretekárov v sobotňajších tréningoch. Obhajca titulu Rus Jevgenij Pľušenko sa predviedol v najlepšej forme, keď okrem iných ukážok svojho krasokorčuliarskeho umenia dva razy bezchybne absolvoval svoju špecialitu - trojkombináciu štvoritého, trojitého a dvojitého toelupu. "Moje prvé dojmy z Bratislavy sú veľmi pekné. V piatok som sa prešiel po centre mesta, prekvapila ma vynikajúca organizácia, príjemný štadión a veľmi dobrá kvalita ľadu. Práve táto tvrdosť mi veľmi vyhovuje. Cítim, že je tu žičlivá atmosféra, veď už na tréningoch je množstvo aplaudujúcich divákov," zhrnul svoje prvé dojmy Pľušenko.
Naproti tomu trojnásobný majster sveta a najväčší Pľušenkov konkurent a reprezentačný kolega Alexej Jagudin, sa na ľade v sobotu neukázal. Tesne pred odchodom z Moskvy do Bratislavy uviedol, že jeho hlavným cieľom sezóny je získať štvrtý titul po sebe na MS vo Vancouveri. "Minulý mesiac na národných majstrovstvách v Moskve som bol maximálne v -percentnej forme. Myslím si, že v Bratislave to už bude 75 percent a dúfam, že vrchol dosiahnem na finále Grand prix a na svetovom šampionáte. Mojím cieľom v tomto roku je získať štvrtý titul majstra sveta". Za svojho najväčšieho konkurenta vo svetovom meradle nepovažuje len Pľušenka: "Je ich viac, napríklad Elvis Stojko, Michael Weiss alebo Timothy Goebel". Jagudin tiež na seba prezradil, že má už natrénovaný štvoritý salchow, ktorý ako prvý previedol na pretekoch Američan Goebel: "Plánujem ho zaradiť neskôr v tejto sezóne".
Skoky sa v sobotňajšom tréningu darili aj slovenskému reprezentantovi Róbertovi Kažimírovi, ktorý sa bude snažiť nadviazať na svoje doteraz najlepšie umiestenie z ME, keď v roku 1999 v Prahe obsadil 15. miesto. Minulý rok vo Viedni neštartoval. Jeho tréner v Salt Lake City Stewart Sturgeon je presvedčený, že má teraz aj na viac: "Bol by som spokojný s 15. alebo vyšším miestom. Malo by to byť teraz lepšie, ako naposledy v Prahe". To je aj cieľom R. Kažimíra: "Mohlo by to byť teraz o niečo lepšie".

Súvisiace články