Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Krasokorčuľovanie: Plušenko i napriek zraneniu obhájil titul majstra Ruska

TASR|30. dec 2001 o 13:38

Moskva 30. decembra (TASR) - Devätnásťročný majster sveta v krasokorčuľovaní Jevgenij Pľuščenko získal cez víkend v Moskve už svoj štvrtý titul majstra ...

Moskva 30. decembra (TASR) - Devätnásťročný majster sveta v krasokorčuľovaní Jevgenij Pľuščenko získal cez víkend v Moskve už svoj štvrtý titul majstra Ruska, hoci pre bolesti v slabinách nebol vo vrcholnej forme a pri trojitom Lutze spadol. Triumf mu však uľahčil jeho najväčší súper Alexej Jagudin, ktorý pre zranenie nohy vôbec nenastúpil.

Pokles formy zastihol aj ostatné ruské hviezdy a olympijských favoritov. Vicemajstri sveta v športových dvojiciach Jelena Berežná, Anton Zicharulidze vyhrali vďaka ohľaduplnému hodnoteniu, hoci obidva hodené skoky boli nepresné. Majsterka Európy Irina Slucká rovnako zbabrala voľnú jazdu, udržala sa však pred Mariou Butyrskou. Svoje prvé vystúpenie v tomto ročníku absolvoval bronzový tanečný pár z MS Irina Lobačevová, Iľja Averbuch, ktorý pre zranenie kolena Lobačevovej musel odrieknuť účasť na viacerých súťažiach.

Výsledky:

muži: 1. Jevgenij Pľuščenko 1,5, 2. Alexander Abt 3,0, 3. Iľja Klimkin 4,5,

športové dvojice: 1. Jelena Berežná, Anton Zicharulidze 1,5, 2. Tatiana Totmianinová, Maxim Marinin 3,0, 3. Maria Petrovová, Alexej Tichonov 4,5,

tanečné páry: 1. Irina Lobačevová, Ilja Averbuch 2,0, 2. Tatiana Navková, Roman Kostomarov 4,0, 3. Natalia Romaňutová, Daniil Barancev 6,0.

Súvisiace články