Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Krasokorčuľovanie: Petrenka obvinili z jazdy pod vplyvom alkoholu

TASR|29. jan 2004 o 19:49

Simsbury 29. januára (TASR) - Olympijského víťaza v krasokorčuľovaní z OH 1992 v Albertville Viktora Petrenka obvinili v americkom štáte Connecticut z ...

Simsbury 29. januára (TASR) - Olympijského víťaza v krasokorčuľovaní z OH 1992 v Albertville Viktora Petrenka obvinili v americkom štáte Connecticut z jazdy pod vplyvom alkoholu a 9. februára ho čaká súd. Polícia našla v stredu v nočných hodinách tridsaťštyriročného ukrajinského rodáka vo vraku športového automobilu, s ktorým Petrenko krátko predtým narazil do stĺpu.

Olympijský šampión sa po vyslobodení zo zdemolovaného vozidla sťažoval na menšie zranenie, podľa vyjadrenia polície však odmietol lekárske ošetrenie. Petrenka obvinili z jazdy v podnapitom stave a prepustili ho na kauciu vo výške 250 dolárov.

Pred piatimi mesiacmi sa dostal do rozporu so zákonom olympijský víťaz zo ZOH 2002 v Salt Lake City Rus Alexej Jagudin, ktorého prichytili pri jazde pod vplyvom alkoholu v blízkosti Avonu a v novembri musel absolvovať protialkoholický program. Zaujímavosťou je, že Petrenko i Jagudin spolu v Connecticute trénujú v medzinárodnom korčuliarskom centre v meste Newington. Problémy s alkoholom mala v minulosti aj olympijská šampiónka z Lillehammeru 1994 Oksana Bajulová, ktorá tiež pochádza z Ukrajiny.

šk br

Súvisiace články