Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Krasokorčuľovanie: Petícia proti mediale Izraelčanom, ďalší škandál na obzore

TASR|Publikované 23. mar 2002 o 13:07

Nagano 23. marca (TASR) - Veľkú vlnu protestov vyvolali na majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní v Japonsku výsledky súťaže tanečných párov. Viac ...

Nagano 23. marca (TASR) - Veľkú vlnu protestov vyvolali na majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní v Japonsku výsledky súťaže tanečných párov. Viac ako dvadsať párov podpísalo petíciu voči udeleniu bronzovej medaily izraelským reprezentantom Chaitovej so Sachnovskim, ktorí iba veľmi tesne zdolali litovský pár Drobiazková - Vanagas. Krasokorčuliari spochybňujú hlasovanie rozhodcov, k oficiálnemu protestu sa pridala aj Krasokorčuliarska federácia Litvy.

"V hre je veľa peňazí a proti tomu jednoducho nemáme šancu bojovať," vyjadril sa v sobotu na tlačovej konferencii Vanagas a zároveň povedal, že v kuloároch kolujú klebety o podplácaní zo strany otca izraelskej krasokorčuliarky.

Na konferencii litovský pár ďalej kritizoval praktiky rozhodcov. Vanagas však volil opatrné slová: "Ako aktívny pretekár by som mal radšej držať ústa. Ale pokiaľ sa v systéme rozhodovania neudejú zmeny a nebudeme mať profesionálnych rozhodcov, nič sa nezmení."

tc pe

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.