Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Krasokorčuľovanie: Olympionička Beständigová zvažuje pod tlakom koniec kariéry

TASR|Publikované 8. apr 2002 o 10:33

Bratislava 8. apríla (TASR) - Po sobotňajšom zasadnutí Výkonného výboru Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu prišlo u športovej dvojice a olympionikov ...

Bratislava 8. apríla (TASR) - Po sobotňajšom zasadnutí Výkonného výboru Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu prišlo u športovej dvojice a olympionikov Oľgy a Jozefa Beständigovcov k bodu zlomu, keď Oľga oznámila, že plánuje ukončiť vzhľadom k narastajúcemu tlaku a kritike kompetentných i nekompetentých aktívnu kariéru.

"Momentálne prežívam zvláštny stav. Krasokorčuľovaniu sa venujem dvadsať rokov a nedá sa to zahodiť iba tak za hlavu. Keď však nepociťujem z toho, čo robím radosť, nemá to asi zmysel. Mali sme náročnú sezónu a musela som si toho vypočuť skutočne dosť. Najmä napádanie mojej osoby z bratovej strany, bolo niekedy neúnosné. Do našich vecí sa popritom začali miešať aj nekompetentní. Navyše som sa dozvedela o mojom údajne nevhodnom správaní na ZOH, pre ktoré sme mali vraj predčasne odletieť, čo ma šokovalo. Negatívne na mňa zapôsobila aj nenominácia na MS do Japonska," zhrnula pocity 22-ročná Oľga. S bratom Jozefom obsadili v sezóne na ME v Lausanne 13. priečku, čo bolo z ich šiestich vystúpení druhé najhoršie a pri olympijskej premiére, kam sa prebojovali po 6. mieste na olympijskej kvalifikácii v Záhrebe, skončili V Salt Lake City na 17. pozícii.

Ukončenie kariéry je podľa slov 153 cm vysokej krasokorčuliarky rozhodnutie na celý život a preto ešte nevyriekla konečnú definitívu. "Chcem si to poriadne premyslieť. Zároveň zvažujem viacero alternatív. Rozmýšľam buď o zmene športu, pričom ide o športový aerobik, alebo o zmene partnera a odchode do zámoria, kde by som trávila istú časť sezóny. Najmenej pravdepodobnou, asi 1:99, je možnosť, že by sme ostali s bratom aj naďalej spolu. Ten už totiž oznámil, že si hľadá novú partnerku," dodala Oľga.

ki mi

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.