Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Krasokorčuľovanie: Olympijský víťaz Boitano končí v revue Champions on Ice

TASR|29. apr 2001 o 13:36

San Jose 29. apríla (TASR) - Veľká postava svetového krasokorčuľovania, olympijský víťaz z Calgary v roku 1988 Američan Brian Boitano sa po dvadsiatich ...

San Jose 29. apríla (TASR) - Veľká postava svetového krasokorčuľovania, olympijský víťaz z Calgary v roku 1988 Američan Brian Boitano sa po dvadsiatich rokoch pôsobenia v ľadovej revue Champions on Ice rozhodol ukončiť svoje vystupovenia v šou známej na celom svete.

Posledné Boitanovo predstavenie v hale Compaq Center v San Jose, ktoré nie je ďaleko od jeho rodiska Sunnyvale, sledovali aj jeho rodičia. Po odjazdení svojho programu a pred vyvrcholením celej revue, privítal Boitana na ľade tvorca celej šou Tom Collins.

"Mojím najlepším priateľom v krasokorčuľovaní je Brian Boitano a je mi smutné oznámiť, že ste svedkami jeho posledného vystúpenia v programe Champions on Ice. Bol tu s nami vyše 20 rokov a my všetci budeme mať na neho veľa spomienok," povedal Collins.

Na jeho záverečnom vystúpení sa aktívne zúčastnila aj famózna americká krasokorčuliarka Michelle Kwanová.

"Keď som bola malá, bol pre mňa Brian hrdinom a niekto, koho kariéru by som chcela zopakovať. Byť na ľade spolu s ním bolo pre mňa veľmi vzrušujúce a veľa som sa od neho naučila. Bol to práve Brian Boitano, ktorý ma v mojich siedmich inšpiroval ku krasokorčuľovaniu," povedala na Boitanovu adresu päťnásobná majsterka sveta Michelle Kwanová.

"Bolo cťou stráviť tretinu života v Champions on Ice. Všetky spomienky si uchovám v srdci a budem túto šou postrádať. Človekom, ktorý mi bude chýbať najviac je Tom Collins," dodal dojatý Boitano.

Súvisiace články