Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

Krasokorčuľovanie: Novou trénerkou Cohenovej Robin Wagnerová

TASR|25. dec 2003 o 11:41

New York 25. decembra (TASR) - Americká krasokorčuliarka Sasha Cohenová ukončila spoluprácu s ruskou trénerkou Tatianou Tarasovovou a angažovala Robin ...

New York 25. decembra (TASR) - Americká krasokorčuliarka Sasha Cohenová ukončila spoluprácu s ruskou trénerkou Tatianou Tarasovovou a angažovala Robin Wagnerovú, ktorá na ZOH 2002 v Salt Lake City priviedol ďalšiu Američanku Sarah Hughesovú k zisku zlatej olympijskej medaily.

"S Robin Wagnerovou sa poznáme už niekoľko rokov a viem, že ide o kvalitnú trénerku, pred ktorou má veľký rešpekt. Teším sa na našu vzájomnú spoluprácu," povedala Cohenová, ktorá v tejto sezóne zvíťazila na troch podujatiach Grand Prix, vo finále série v Colorado Springs však skončila na druhom mieste za Japonkou Fumiou Sigurovovou.

K ukončeniu spolupráce medzi Cohenovou a Tarasovovu výrazne prispeli aj Ruskine nedávne zdravotné problémy, bývalá kormidelníčka olympijského víťaza Alexeja Jagudina sa plánuje v najbližších dňoch vrátiť do Európy. "V posledných týždňoch som sa necítila zdravotne fit. So Sashou som veľa cestovala po rôznych podujatiach a to sa negatívne odzrkadlilo na mojom zdraví," povedala Tarasovová.

Súvisiace články