Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Krasokorčuľovanie: Najviac medailí získalo Rusko - 7, iba o dve menej USA

TASR|25. mar 2001 o 11:17

Vancouver 25. marca (TASR) - MS 2001 v krasokorčuľovaní v kanadskom Vancouveri znamenali najväčšiu úrodu medailí pre Rusko, ktoré našlo súpera v kategóriách jednotlivcov iba v reprezentantoch USA. Tieto dve krajiny obsadili v súťažiach mužov a žien prvé štyri, resp. šesť miest a zlaté medaily si pritom bratsky rozdelili.

Naproti tomu šesť medailí v párových disciplínach sa stalo korisťou až piatich krajín - dve získalo Rusko, zo zlata sa však tešili domáci Kanaďania a po prvý raz v histórii MS Taliani. Zvyšok si rozdelili Čína a Francúzsko.

Spolu dvanásť medailí si teda rozdelilo 6 krajín, tri európske a tri zámorské.

Titul z minulého roka obhájila iba Kwanová, Rus Alexej Jagudin skončil druhý, jeho krajania športová dvojica Maria Petrovová - Alexej Tichonov až štvrtí a francúzsky tanečný pár Marina Anissinová - Gwendal Peizerat druhí. Novými majstrami sveta sa stali Rus Jevgenij Pľuščenko, domáca športová dvojica Jamie Salová - David Pelletier a nakoniec tanečný pár Barbara Fusarová-Poliová - Maurizio Margaglio, ktorý získal prvú zlatú medailu v histórii MS pre Taliansko.

Z tohtoročných majstrov Európy z Bratislavy si vybojovali aj svetový titul iba Pľuščenko a Fusarová-Poliová - Margaglio a všetky tri medaily z ME pripadli na MS zhodne tým istým pretekárom len u tanečných párov. Celkove sedem držiteľov čerstvých európskych medailí získalo nejakú aj na tohtoročných MS. Naproti tomu z medailistov februárových majstrovstiev 4 kontinentov sa vo Vancouveri iba športové dvojice Salová - Pelletier a Číňania Sue Šen - Hongbo Čao.

Celkove získali na MS 2001 európske krajiny 7 a zámorské 5 medailí. Napriek vysokej športovej úrovni špičkových pretekárov "nevytiahli" rozhodcovia ani jeden raz najvyššiu známku 6,0.

ho

Súvisiace články