Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Krasokorčuľovanie, ME:Totmjaninová a Marinin siahajú na piaty titul

TASR|18. jan 2006 o 00:04

Lyon 17. januára (TASR) - Krátky program športových dvojíc na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní sa stal korisťou favorizovaného ruského páru Tatiana ...

Lyon 17. januára (TASR) - Krátky program športových dvojíc na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní sa stal korisťou favorizovaného ruského páru Tatiana Totmjaninová a Maxim Marinin.

Dvadsaťštyriročná rodáčka z Permu a jej o štyri roky starší súťažný partner sa prezentovali výbornou jazdou, ktorú vyšperkovali rozmanitými skokmi a od rozhodcov si vyslúžili výslednú známku 68,04 bodov. Ruskí reprezentanti si tak vytvorili ideálnu pozíciu na obhajobu vlaňajšieho triumfu z turínskeho šampionátu. V prípade celkového prvenstva zaknihujú Totmjaninová s Marininom už piaty titul európskych šampiónov v rade.

"Ešte prednedávnom som mala veľké zdravotné problémy, musela som brať silné lieky na žlč. Držala som prísnu diétu a takýto režim som chtiac-nechtiac praktizovala celé dva týždne po decembrovom národnom šampionáte. Ešte aj teraz dbám na stravu," povedala Totmjaninová, ktorá vďaka redukovanej výžive stratila pôvodné kilogramy. "Posledné týždne boli naozaj náročné. Tatiana schudla a preto sme museli na tréningoch meniť a dolaďovať techniku našich vystúpení," povedal Marinin.

Utorňajší krátky program sa niesol v znamení úspechov ruských športových dvojíc. Na 2. mieste pred voľnou jazdou figurujú Maria Petrovová s partnerom Alexejom Tichonovom (66,07 bodov) a dominanciu ruských reprezentantov prerušili až Nemci Aljona Savčenková s Robinom Szolkowym, ktorí obsadili 3. pozíciu (64,46).

V stredu večer čaká na súťažiacich voľná jazda a po jej absolvovaní sa budú udeľovať medaily trom najlepším športovým dvojiciam.

Výsledky:

1. Tatiana Totmjaninová/Maxim Marinin (Rus.) 68,04 bodov, 2. Maria Petrovová/Alexej Tichonov (Rus.) 66,07, 3. Aljona Savčenková/Robin Szolkowy (Nem.) 64,46, 4. Julia Obertasová/Sergej Slavnov (Rus.) 62,21, 5. Dorota Zagorská/Mariusz Siudek (Poľ.) 49,53, 6. Rebecca Handkeová/Daniel Wende (Nem.) 47,81

Súvisiace články