Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Krasokorčuľovanie: Memoriál Ondreja Nepelu privíta viacero vychádzajúcich hviezd

TASR|Publikované 25. sep 2002 o 13:45

Bratislava 25. septembra (TASR) - Slovenské krasokorčuľovanie čakajú v najbližších dňoch dve významné medzinárodné previerky. Najskôr sa od štvrtka ...

Bratislava 25. septembra (TASR) - Slovenské krasokorčuľovanie čakajú v najbližších dňoch dve významné medzinárodné previerky. Najskôr sa od štvrtka do nedele uskutoční jubilejný 10. ročník Memoriála Ondreja Nepelu, na ktorý nadviaže o dva dni významné podujatie ISU - Grand Prix juniorov.

Zimný štadión Vladimíra Dzurilu bude teda od štvrtka v rámci Nepelovho memoriálu generálkou na zahraničím ostro sledované podujatie GP juniorov Skate Slovakia (2.- 6. októbra), pričom kvalitná organizácia oboch podujatí môže významne pomôcť k dobrému menu slovenského krasokorčuľovania, ktoré nadobudlo po ME v Bratislave v roku 2001. Zároveň môže pomôcť k prideleniu MS juniorov, o ktoré sa Slovensko už dlhšiu dobu uchádza.

Memoriál počíta podľa posledných správ s 13 zástupcami v mužskej kategórii, žien by malo byť 22, športové dvojice by mali byť pri neúčasti minuloročných víťazov súrodencov Beständigovcov dve a v tanečných pároch je prihlásených 7 štartujúcich.

Slovenské farby by mali hájiť medzi mužmi Juraj Sviatko a Ivan Kinčík, ktorí budú mať za súperov napríklad minuloročného víťaza Rusa Timčenka, či momentálneho "krála piruet", 4. z ME v Lausanne, Švajčiara Lambiela. Slovenským želiezkom v ohni medzi ženami bude rozhodne olympionička Zuzana Babiaková, pričom prihlásili sa aj prvé 4 pretekárky minuloročného podujatia. Zo Sloveniek sa predstavia ešte Lucia Starovičová, Simona Ocelková a Sylvia Končoková. V športových dvojiciach bude domáce farby hájiť pár Gerasimenková - Futaš, ktorým bude súperom iba jedna česká dvojica. ki

Súvisiace články