Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Krasokorčuľovanie: Memoriál O. Nepelu prvýkrát v Ružinove

TASR|19. sep 2001 o 09:40

Bratislava 19. septembra (TASR) - Krasokorčuliarsky oddiel ŠK Slovan Ružinov Bratislava v spolupráci so Slovenským zväzom krasokorčuľovania a ostatnými ...

Bratislava 19. septembra (TASR) - Krasokorčuliarsky oddiel ŠK Slovan Ružinov Bratislava v spolupráci so Slovenským zväzom krasokorčuľovania a ostatnými bratislavskými klubmi organizuje od štvrtka 20. do nedele 23. septembra najväčšie medzinárodné preteky na Slovensku, 9. ročník Memoriálu Ondreja Nepelu. Tento ročník sa po prvý raz uskutoční priamo v mestskej časti Bratislava-Ružinov a to na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu a pod záštitou ružinovského starostu Pavla Kuboviča.

Pretože majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní, ktoré sa uskutočnili v marci tohto roku v Bratislave, sa skončili veľmi úspešne po stránke športovej aj organizačnej, oroganizátori opäť rátajú s vysokou účasťou zahraničných pretekárov. Uzávierka prihlášok bude však až tesne pred začiatkom memoriálu, pretože len nedávno sa skončilo prázdninové obdobie. "Po minuloročných skúsenostiach vieme, že prihlášky sa začnú hromadiť posledné dva týždne pred začiatkom pretekov," povedal predseda KO Slovan Ružinov Juraj Ďurkovský. Už dnes sú však na základe prihlášok zastúpené všetky kategórie zo štátov Európy, Austrálie a Ameriky. Slovenskú republiku budú zastupovať všetci reprezentanti Babiaková, Starovičová, Končoková, Belenyessiová a reprezentantky Slovana Ružinov Janošťáková a Tatiana Ďurkovská. Medzi mužmi sa predstavia Kazimír, Sviatko, Lajtar, Kinčík, v kategórii športové dvojice budú súťažiť: súrodenci Beständigovci a Futáš so svojou novou partnerkou z Ruska. Známy tanečný pár Zuzana Ďurkovská a Marián Mesároš však diváci neuvidia, pretože partner skončil s aktívnou účasťou a Z. Ďurkovská v súčasnosti trénuje v Kanade.

Program memoriálu:

21.9. 13.30 h tance na ľade

14.30 h krátky program ženy

18.00 h krátky program páry

22.9. 12.30 h krátky program muži

16.00 h voľné jazdy ženy

18.30 originálny tanec

20.00 h voľné jazdy páry

23.9. 11.30 h voľné jazdy muži

15.00 h voľný tanec

16.30 h vyhlásenie víťazov

17.30 exhibícia

Súvisiace články