Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Krasokorčuľovanie: ME 2001 skončili - do videnia o rok v Lausanne

TASR|28. jan 2001 o 23:24

Bratislava - Majstrovstvá Európy 2001 v krasokorčuľovaní v Bratislave sa definitívne skončili pre účastníkov i divákov záverečnou exhibíciou v nedeľu popoludní.

na zimnom štadióne ondreja nepelu v bratislave sa 28. januára 2001 na záver tohročných me v krasokorčuľovaní predstavili v exhibičnom programe najúspešnejší krasokorčuliari. na sn. alexej jagudin z ruska - strieborný v súťaži mužov. foto: ivan majerský/tasr
Na ľadovej ploche ZŠ O. Nepelu sa predstavili prví piati súťažiaci v každej disciplíne a kategórii - ženy, športové dvojice, muži a tanečné páry. Okrem najlepších európskych krasokorčuliarov roku 2001 predviedli svoje vystúpenia aj úspešní slovenskí reprezentanti, tanečný pár Zuzana Ďurkovská - Marián Mesároš, Róbert Kažimír, Zuzana Babiaková-Paúrová a súrodenecká športová dvojica Oľga a Jozef Beständigovci. Kažimír, Babiaková a Beständigovci vybojovali v Bratislave zatiaľ najlepšie umiestenia pre SR na európskom šampionáte od vzniku samostatnej republiky - 10., 13. a 7. miesto.

Diváci na štadióne nesúcom meno olympijského víťaza zo ZOH 1972 v Sappore Ondreja Nepelu pripravili účinkujúcim rovnako srdečnú atmosféru a hlasný potlesk ako počas súťaží. Na záver tlieskali najviac - čerstvým majstrom Európy Irine Sluckej, športovej dvojici Jelene Berežnej - Antonovi Šicharulidzemu, Jevgenijovi Pľušenkovi (všetci Rusko) a tanečnému páru Barbare Fusarovej-Poliovej - Mauriziovi Margagliovi. Celkom netradične sa predstavil Pľušenko, ktorý si zvolil pre svoje rozmarné tanečno-športové vystúpenie v karibskom štýle rytmus samby.

Posledným obradom slávnostného zakončenia ME 2001 bolo symbolické odovzdanie štafety realizátorovi ME 2002, švajčiarskemu Lausanne. Uskutočnilo sa prostredníctvom laserového lúča, ktorý najprv napísal na ľad logo ME 2001, po ktorom rovnako ako na otváracom ceremoniáli odkorčuľoval slovenský reprezentant Juraj Sviatko, tentoraz však za jeho stopami lúč mizol a na ľade sa postupne objavilo logo ME 2002.

Súvisiace články