Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Krasokorčuľovanie: Majstrami sveta v športových dvojiciach Číňania Shen, Zhao

TASR|Publikované 20. mar 2002 o 14:22

Nagano 20. marca (TASR) - Majstrami sveta v súťaži športových dvojíc sa na svetovom šampionáte v krasokorčuľovaní v japonskom Nagane stali Číňania Xue ...

Nagano 20. marca (TASR) - Majstrami sveta v súťaži športových dvojíc sa na svetovom šampionáte v krasokorčuľovaní v japonskom Nagane stali Číňania Xue Shen, Hongbo Zhao. Striebro putuje do Ruska zásluhou páru Tatiana Totmianinová a Maxim Marinin, bronzové medaily získali Američania Kynoko Inová s Johnom Zimmermannom.

Xue Shen a Hongbo Zhao sa stali vôbec prvou športovou dvojicou z najľudnatejšej krajiny planéty, ktorá získala titul majstrov sveta. Dobrú východiskovú pozíciu si utvorili už po krátkom programe, po ktorom viedli. Vo voľnej jazde, v ktorej korčuľovali na motívy Pucciniho Turandotu, síce Xue Shen spadla pri trojitom tulupovi, bronzových medailistov zo ZOH 2002 v Salt Lake City však dalo na prvé miesto všetkých deväť rozhodcov.

Na MS v Nagane neštartovali olympijskí víťazi zo Salt Lake City Rusi Jelena Berežná s Antonom Sicharulidzem ani Kanaďania Jamie Saleová s Davidom Pelletierom.

Výsledky:

1. Xue Shen/Hongbo Zhao (Čína) 1,5, 2. Tatiana Totmianinová/Maxim Marinin (Rus.) 3,0, 3. Kyoko Inová/John Zimmerman (USA) 4,5, 4. Maria Petrovová/Alexej Tichnonov (Rus.) 6,0, 5. Qing Pang/Jian Tong (Čína) 7,5, 6. Dorota Zagorská/Mariusz Siudek (Poľ.) 9,0, 7. Tiffany Scottová/Philip Dulebohn (USA) 10,5, 8. Jacinthe Larivierová/Lenny Faustino (Kan.) 12,0, 9. Dan a Hao Zhang (Čína) 14,0, 10. Annabelle Langloisová/Patrice Archetto (Kan.) 15,5

la br

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.