Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Krasokorčuľovanie: Le Gouneová nepodľahne anglosaskému komplotu ISU

TASR|Publikované 29. apr 2002 o 09:57

Lausanne 29. apríla (TASR) - Pred výsluchom francúzskej krasokorčuliarskej rozhodkyne Marie-Reine Le Gougneovej a prezidenta Francúzskej krasokorčuliarskej ...

Lausanne 29. apríla (TASR) - Pred výsluchom francúzskej krasokorčuliarskej rozhodkyne Marie-Reine Le Gougneovej a prezidenta Francúzskej krasokorčuliarskej federácie Didiera Gailhaugeta ohľadom škandálu počas pretekov športových dvojíc na ZOH 2002 v Salt Lake City, ktorý sa uskutoční 29. - 30. apríla, poskytla "hlavná vinníčka" niekoľko zaujímavých komentárov. Prešla nimi do frontálneho útoku na údajný "anglosaský lobbing" v Medzinárodnej krasokorčuliarskej únii ISU.

Najprv v televíznej relácii americkej stanice prejavila veľké rozčarovanie a znechutenie nad označeniami, ktoré ju nazývajú "bin Ladinom svetového krasokorčuľovania". "Niekoľko ľudí ma označilo za ďbin Ladina krasokorčuľovaniaď. Preboha, ako som si mohla zaslúžiť takýto útok. Je to neférové a neakceptovateľné a veľmi to bolí," povedala Francúzka v relácii. Sudkyňa, ktorá sa na ZOH priklonila na stranu ruskej športovej dvojice Anton Sicharulidze - Jelena Berežná, a ktorú vedenie ISU následne suspendovalo, však nezostala len v defenzíve, ale prešla do frontálneho protiútoku. "Nepochybujem, že si ruský pár zaslúžil zvíťaziť. Aj dnes by som rozhodla rovnako. Naopak, boli to Kanaďania, ktorí za mnou prišli, aby som pomohla ich páru," vyslovila závažné obvinenie Le Gougneová. "Až do konca sa budem snažiť obhajovať svoje práva a povesť mojej federácie. Som obetným baránkom veľkého komplotu. Ak chcete zabiť psa poviete, že má besnotu. Ale pozor, zo psa sa môže stať vlk a ja nepodľahnem anglosaskému lobbingu," nebrala si Le Gougneová servítku pred ústa a priamo tak naznačila, že môže poodhaliť zhnité korupčné maniere vo vnútri ISU.

lg ki

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.