Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Krasokorčuľovanie: Le Gougneová tvrdí, že zatknutého Tochtachunova nepozná

TASR|Publikované 2. aug 2002 o 11:25

Paríž 2. augusta (TASR) - Francúzska rozhodkyňa v krasokorčuľovaní Marie-Reine Le Gougneová poprela akúkoľvek spojitosť s ruským kriminálnikom podozrivým ...

Paríž 2. augusta (TASR) - Francúzska rozhodkyňa v krasokorčuľovaní Marie-Reine Le Gougneová poprela akúkoľvek spojitosť s ruským kriminálnikom podozrivým zo snahy ovplyvniť výsledky súťaže tanečných párov a športových dvojíc na ZOH 2002 v Salt Lake City, ktorého v stredu zatkla talianska polícia.

"Jediné, čo môžem povedať, je, že toho muža vôbec nepoznám. Nikdy som o ňom nepočula, nikdy som sa s ním nestretla. Neviem o ňom nič," povedala Le Gougneová, ktorá na základe obvinení z manipulácie súťaže športových dvojíc na ZOH v Salt Lake City dostala trojročný zákaz výkonu funkcie. Rovnaký trest udelili aj prezidentovi Francúzskej korčuliarskej federácie Didierovi Gailhaguetovi, ktorý na ňu údajne vyvíjal nátlak.

Žalobcovia tvrdia, že rodený Uzbek Tochtachunov sa snažil prinútiť pomocou úplatkov francúzsku rozhodkyňu, aby uprednostnila ruský pár Berežná, Sicharulidze na úkor Kanaďanov Saleovej s Pelletierom. Na oplátku sa údajne podujal, že zariadi, aby sa ruská rozhodkyňa priklonila v súťaži tanečných párov na stranu Francúzov Anissinovej s Peizeratom, ktorí napokon aj zvíťazili.

iš fi

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.