Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Krasokorčuľovanie: Kontroverzný Gailhaguet znovu šéfom FFSG

TASR|Publikované 25. máj 2002 o 18:27

Paríž 25. mája (TASR) - Kontroverzný prezident Francúzskej korčuliarskej federácie (FFSG) Didier Gailhaguet bol v sobotu na zasadnutí v Avignone znovuzvolený ...

Paríž 25. mája (TASR) - Kontroverzný prezident Francúzskej korčuliarskej federácie (FFSG) Didier Gailhaguet bol v sobotu na zasadnutí v Avignone znovuzvolený do svojej funkcie. Jediným Gailhaguetovým protikandidátom bol bývalý bobista Michel-Ange Marie-Calixte.

Všeobecne sa očakáva, že znovuzvolenie staronového prezidenta FFSG, malo byť vyjadrením podpory členov federácie Gailhaguetovi, pretože Medzinárodná korčuliarska únia (ISU) ho za škandál počas ZOH v Salt Lake City potrestala zákazom činnosti na tri roky. Trest ISU sa vzťahuje aj na francúzsku rozhodkyňu Marie-Reine Le Gougne.

Na ZOH v americkom meste mormónov bola francúzska rozhodkyňa obvinená z uprednostňovania ruských tanečníkov Jeleny Berežnej a Antona Sicharulidzeho pred kanadským párom Jamie Saleová-David Pelletier. Gailhaguet vtedy odmietol akékoľvek vedomé poškodzovanie zo strany francúzskej rozhodkyne.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.