Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Krasokorčuľovanie: Kažimír nepostúpil na ZOH a nepozná príčinu zlyhania

TASR|10. nov 2001 o 11:06

Záhreb 10. novembra (TASR) - Na olympijskej kvalifikácii krasokorčuliarov v chorvátskom Záhrebe v rámci 34. ročníka Zlatej piruety, sa v piatok skončilo neúspešné vystúpenie slovenského reprezentanta Róberta Kažimíra, ktorý sa po nevydarenom krátkom programe a rovnako aj voľnej jazde na ZOH 2002 neprebojoval.

Po krátkom programe, ktorý Kažimírovi nevyšiel a musel na postup útočiť až z 13. miesta, mu nevyšla ani voľná jazda, v ktorej skončil 17. a celkovo obsadil 15. miesto. Účasť na ZOH 1998 v Nagane si nezopakuje, pretože do Salt Lake City postupovalo iba 6 pretekárov. "Som veľmi sklamaný, neviem si to vysvetliť, kde sa stala chyba. Na tréningoch aj na súťažiaach pred Záhrebom som bol v priadku, všetko mi vychádzalo podľa predstáv. Na ZOH postúpili napríklad krasokorčuliari Švédska a Talianska, ktorí sa obvykle umiestňujú až za mnou. Som smutný, no v tomto roku ma čakajú ešte ME a MS," povedal Kažimír.

Výsledky - celkové poradie: Sergej Davidov (Bielorusko) 1,5, 2. Kevin Van der Perren (Belgicko) 3,0, 3. Vachtang Murvanidze (Gruzínsko) 5,0....15. RÓBERT KAŽIMÍR (SR) 23,5.

Súvisiace články